Oddajemy do rąk Czytelników pierwsze wydanie komentarza do Kodeksu cywilnego pod redakcją Sędziego Sądu Najwyższego Jacka Gudowskiego. W gronie Autorów znaleźli się znakomici prawnicy z dużym doświadczeniem i imponującym dorobkiem zawodowym i naukowym. Publikacja kontynuuje bogate tradycje komentarza wydawanego od 1995 r. o ugruntowanej pozycji na rynku i cieszącego się ogromnym powodzeniem u Czytelników. Komentarz składa się z czterech tomów, odpowiadających systematyce Kodeksu cywilnego. W bardzo szerokim zakresie wykorzystuje orzeczenia Sądu Najwyższego oraz opracowane do nich glosy. Zawiera obszerne wykazy piśmiennictwa i skorowidze alfabetyczno-rzeczowe.

W tomie III Zobowiązania szczegółowo omówiono problematykę zobowiązań. Część 1 obejmuje część ogólną prawa zobowiązań uregulowaną w art. 353–534 k.c., część 2 natomiast zawiera omówienie umów i innych instytucji prawa obligacyjnego unormowanych w art. 535–92116.

W publikacji od nowa zostały opracowane komentarze dotyczące: bezpodstawnego wzbogacenia, odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, kontraktacji, umowy o dzieło i roboty budowlane, zlecenia i prowadzenia cudzych spraw bez zlecenia, umowy składu, darowizny, przekazania nieruchomości, renty i dożywocia oraz ugody. Komentarze do pozostałych przepisów zostały zaktualizowane i obszernie uzupełnione.

Komentarz jest adresowany do wszystkich prawników; sędziów wszystkich sądów, powszechnych i administracyjnych, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, rzeczników patentowych, prokuratorów, referendarzy sądowych, komorników, doradców podatkowych, naukowców, przedstawicieli władzy ustawodawczej i wykonawczej oraz innych organów państwowych i samorządowych, a także do aplikantów.

Zespół Autorów tworzą wybitni prawnicy cywiliści, sędziowie Sądu Najwyższego oraz przedstawiciele nauki bardzo blisko związani z praktyką sądową.