ISBN:9788360577837

O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów

Autor: Elżbieta Zubrzycka

Wydawnictwo: GWP dla dzieci

Opłacalność: 22.41 zł/100 stron

Opowieść o przyjaźni, o strachu i jego przezwyciężaniu, o odwadze i zrozumieniu, oraz o wierze we własne siły. Pogodna i pouczająca. 

Z tej książeczki dzieci dowiedzą się, że warto biegać, ćwiczyć i być dzielnym nawet jeśli strach wydaje się nie do pokonania. To także pouczająca historia o urokach odkrywania wielkiego świata i o tym, że trzeba słuchać mądrych rodziców, a przede wszystkim - wierzyć w siebie.

Głównym bohaterem książki jest zajączek Filip – najmniejszy, najbardziej powolny i najbardziej strachliwy z całej rodziny, dlatego jest wyśmiewany przez kolegów i rodzeństwo. Niezdarny zajączek czuje się osamotniony, ale tylko do dnia w którym poznaje Pusię – małą łabędzicę mieszkającą na jeziorze i również najsłabszą ze wszystkich łabędzi. Dwoje przyjaciół zaczyna wspólnie spędzać czas, bawiąc się i ćwicząc razem doskonaląc swoje pozytywne cechy.

Pewnego mroźnego dnia dzieje się coś strasznego, co na zawsze odmieni życie zajączka. Filip dokona czynów, które zadziwią nie tylko jego samego.

Lektura w klasie II szkoły podstawowej.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Elżbieta Zubrzycka - inne e-booki

E-booki podobne do "O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów"