ISBN:9788361225195

Człowiek z gazu. 12 sekretów Aleksandra Gudzowatego

Autor: Mirosław Cielemęcki

Wydawnictwo: Regan Press

Fascynująca biografia jednego z najbogatszych Polaków przełomu wieków. Mirosław Cielemęcki zdradza 12 sekretów Aleksandra Gudzowatego, który zdobył swój majątek, kupując od rosyjskiego Gazpromu gaz ziemny dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Tylko w niewielu biografiach biznesmenów jest tak dużo, jak w historii Gudzowatego, wątków o zagrożeniu życia, podstępach polityków wobec prywatnych firm i atakach na nie służb specjalnych.

„Jest początek 1991 roku, Moskwa, siedziba Gazpromu. Za wielkim biurkiem siedzi Rem Wiachiriew. Po drugiej stronie na krześle dla gości – Aleksander Gudzowaty.

- Czułem się malutki po tej stronie biurka Wiachiriewa. Dosłownie. Nic jeszcze wtedy po syberyjskiej wystawie nie zrobiłem – wspomina.

Miał co prawda plany wymiany barterowej z Rosją, ale konto firmy było prawie puste. Dysponował planami zakładania sieci rozprowadzającej tiumeński gaz do mieszkań miejscowych gazpromowców, którzy (trudno dziś w to uwierzyć) nie mogli wtedy korzystać ze swojego gazu. Ten biznes, owszem, udał się, ale dopiero kilka lat później.”

(Fragment książki)


Warty lektury przyczynek do historii gospodarczej Polski przełomu wieków pisany z punktu widzenia jednego z liderów polskiego biznesu. Niebanalne ujęcie wyjątkowego w swoim rodzaju okresu transformacji.
Marek Rocki, senator RP, profesor ekonomii, wieloletni rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Czy polskim biznesem rządzą prawa ekonomiczne? Czy kiedykolwiek uniezależnimy się energetycznie od Rosji? Kto straci na Gazociągu Północnym? Choćby tylko dla tych trzech pytań warto przeczytać tę książkę.
Bogusław Liberadzki, europoseł, profesor ekonomii

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 35.33 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
41.83 zł empik.pl
epub
od 31.80 zł
(dla stałych klientów)
35.33 zł ebookpoint.pl
epub
  25.10 zł
w programie Nexto Premium
38.90 zł nexto.pl
epub
41.83 zł ibuk.pl
epub
41.83 zł legimi.com
epub
41.83 zł virtualo.pl
epub
41.83 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Człowiek z gazu. 12 sekretów Aleksandra Gudzowatego"