Książę

Autor: Tim Phillips

Wydawnictwo: Studio Emka

Machiavelli pisząc Księcia wykorzystał swoje głębokie zrozumienie ludzkiej natury. Ta krótka rozprawa o prawidłowościach władzy i umiejętności rządzenia wywołuje kontrowersje i inspiruje od czasu swojej pierwszej publikacji niemal 500 lat temu. Analiza sposobu, w jaki ludzie zdobywają, utrzymują, a potem tracą władzę, była pierwszą wykładnią realpolitik, i stała się podręcznikiem pokazującym, jak manipulować wydarzeniami, by osiągnąć korzyści.

Tim Phillips interpretuje tekst Machiavellego dla dzisiejszego świata biznesu, zwracając uwagę na ważne, kardynalne pytania:
? Dlaczego stracisz władzę, jeśli nie będziesz jej używał.
? Jak stawiać sobie trudne cele.
? Dlaczego powinieneś zaprzyjaźnić się z wrogiem swojego wroga.
? Jak komunikować swoją postawę czynami, a nie słowami.
? Dlaczego nic nie kończy się taką porażką, jak sukces.

 

Interpretacja Tima Phillipsa nie stanowi substytutu oryginału; jej celem jest zilustrowanie ponadczasowej natury uwag Machiavellego przykładami z dzisiejszego świata biznesu i polityki. Ten błyskotliwy komentarz do Księcia towarzyszy jednej z najbardziej użytecznych i znanych Książek na świecie. Bo tak naprawdę, w głębi duszy, niewielu z nas wierzy, że władzę i wpływy można osiągnąć wyłącznie dzięki talentowi. Zjawiska takiej jak „polityka firmy” czy „public relations” są zdecydowanie makiaweliczne. Wykorzystanie wszystkich pomysłów Machiavellego nie jest możliwe w dzisiejszym świecie. On nie pisał o zachodniej Europie XXI w. Na pewno jednak globalny biznes, wrogie przejęcia i światowe rynki finansowe wydałyby mu się znajome.

Najlepsza cena: Koobe
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 29,00

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
29,00 zł koobe.pl
bez DRM mobi epub
od 26,10 zł
(dla stałych klientów)
29,00 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
29,00 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
29,00 zł legimi.com

E-booki podobne do "Książę"