ISBN:9788362402410

Więcej niż słówka. Rozmowa z poliglotą Marlonem Couto Ribeiro

Autor: Konrad Jerzak vel Dobosz Marlon Couto Ribeiro

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Rivail Konrad Jerzak vel Dobosz

Jest połowa listopada. W warszawskim metrze tłoczą się pasażerowie. Do jednego z nich, człowieka o wyraźnie azjatyckich rysach twarzy, podchodzi uśmiechnięty brunet i wita się z nim po japońsku. Azjata jest jednak nieco zmieszany, bo nic nie rozumie. Jego rozmówca próbuje zatem kilku słów w języku tajskim, by sprawdzić, czy uda się nawiązać rozmowę… Bez skutku… Czas więc spróbować mongolskiego, koreańskiego, a jeśli i one nie zadziałają – chińskiego. Niestety okazuje się, że pasażer pochodzi z Indonezji, więc żadnego z języków nie rozumie. Chłopak, który go zagadnął, tym się jednak nie przejmuje – znalazł właśnie doskonałą okazję do tego, by nauczyć się kilku słów w języku indonezyjskim. Poznajcie brazylijskiego poliglotę Marlona Couto Ribeiro, który jest prawdziwym wulkanem energii i mieszkanką wybuchową, jeżeli chodzi o języki azjatyckie.

Gdy pytamy się Marlona, skąd jest, odpowiada zawsze, że z Gliwic, choć do Polski trafił zaledwie kilka lat temu. Jego szalona podróż do tej części Europy związana jest oczywiście z językami… Chciał podszkolić język polski, ale udało mu się zamieszkać w naszym kraju dzięki kontaktom z polskimi esperantystami. Dziś pracuje w szkole językowej Level w Gliwicach, gdzie uczy japońskiego, portugalskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Sam codziennie szlifuje jeszcze węgierski, tajski, mongolski, serbski, a w wolnych chwilach chodzi do pobliskiego baru z kebabami na arabskie konwersacje z pracującym tam Egipcjaninem.

Przeczytaj rozmowę z Marlonem Couto Ribeiro i dowiedz się: Jak nauczył się kilkunastu języków obcych? Jaką metodę nauki stosuje, aby zoptymalizować proces nauki? Co radzi swoim uczniom? W jaki sposób trafił do Polski i co skłoniło go do nauki polskiego? Ile osób mówi w języku stworzonym przez Marlona? Ponieważ wywiad z Marlonem przeprowadził polski poliglota Konrad Jerzak vel Dobosz, znajdziecie w nim mnóstwo ciekawostek językowych, anegdot i cennych wskazówek, dzięki którym nauka angielskiego, niemieckiego czy japońskiego, stanie się dla Was przyjemnością.

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 11.18 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
11.18 zł ebuczek.pl
mobi epub
11.18 zł ebuczek.pl
mobi epub
11.81 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  8.15 zł
w programie Nexto Premium
12.63 zł nexto.pl
mobi epub
12.72 zł sensus.pl
mobi epub
12.72 zł septem.pl
mobi epub
od 11.45 zł
(dla stałych klientów)
12.72 zł ebookpoint.pl
mobi epub
13.58 zł virtualo.pl
mobi epub
13.58 zł empik.pl
mobi epub
15.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 4.00 zł
(dostęp online)
15.90 zł ibuk.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
15.90 zł legimi.com
mobi
14.30 zł zinamon.pl
epub
14.30 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Więcej niż słówka. Rozmowa z poliglotą Marlonem Couto Ribeiro"