ISBN:9788362405510

Łąka u marłych

Autor: Marcin Pilis

Wydawnictwo: SOL

Stron: 376

Opłacalność: 3.67 zł/100 stron

Rok 1996 – do zapadłej polskiej wsi Wielkie Lipy przybywa były niemiecki żołnierz, aby po latach zmierzyć się z własną wojenną przeszłością.

Rok 1970 – student z Krakowa Andrzej Hołotyński odkrywa mroczne dzieje wioski i ponurą tajemnicę skrywaną przez jej mieszkańców.

Rok 1942 – do Wielkich Lip wkracza niewielki oddział esesmannów, między Polakami i Żydami zrywa się ostatnia łącząca ich nić.

Znakomita, wciągająca powieść o pragnieniu odkupienia win, o zdolności człowieka do największych podłości i wspaniałego poświęcenia w obliczu morderczego projektu zamazania prawdy o losach mieszkańców Wielkich Lip. Bohaterowie uwikłani w sieć ideowo motywowanych postaw szukają schronienia w elementarnych ludzkich uczuciach. Czy jedynym ratunkiem może być miłość? Marcin Pilis tworzy wielowarstwową powieść, w której złożone relacje polsko-żydowskie i przerażające wydarzenia z okresu II wojny światowej wciągają bohaterów w nieodwracalną spiralę zła. Trzy plany czasowe przenikają?w doskonale zaaranżowanej kompozycji, a naprzemiennie prowadzona fabuła odsłania sieć dramatycznych zależności łączących postaci na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Historia młodego Andrzeja Hołotyńskiego, jego ojca – naukowca Jerzego Hołotyńskiego, pielęgniarki Hanki Pakuły, zakonnika Jana Wrońskiego czy niemieckiego żołnierza Karla Straucha rozpisana jest szeroko:?w tle pobrzmiewa brutalność czasu wojny, bezwzględność PRL-owskiej Służby Bezpieczeństwa?i pozorny powrót do normalności w latach 90-tych.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 13.79 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 12.41 zł
(dla stałych klientów)
13.79 zł ebookpoint.pl
mobi epub
15.12 zł gandalf.com.pl
mobi epub
16.22 zł empik.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
16.22 zł legimi.com
mobi epub
16.22 zł ibuk.pl
mobi epub
  11.40 zł
w programie Nexto Premium
17.67 zł nexto.pl
mobi epub
19.00 zł swiatebookow.pl

Marcin Pilis - inne e-booki

E-booki podobne do "Łąka u marłych"