ISBN:9788362577910

Zbrodnia i Karaś

Autor: Aleksandra Rumin

Wydawnictwo: Initium

Oszczędzasz: 30%

„Emocje i dobra zabawa – gwarantowane. Polecam!” – Aleksander Rogoziński.

Na terenie kampusu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie dwie sprzątaczki znajdują ciało Ernesta Karasia, znienawidzonego przez współpracowników i studentów profesora. Gdy wykładowca wydawał ostatnie tchnienie, w budynku Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych przebywało tylko dziesięć osób: czy którejś z nich mogło zależeć na usunięciu Karasia? A może po prostu doszło do nieszczęśliwego wypadku? Tak byłoby lepiej dla wszystkich zainteresowanych i samej uczelni, bo skandal mógłby zniszczyć jej i tak nie najlepszą opinię...

Zbrodnia i Karaś Aleksandry Rumin to brawurowo napisana, pełna absurdalnego humoru powieść, która łączy elementy kryminału z satyrą na środowisko uniwersyteckie. Zawrotne tempo, nieprawdopodobne zbiegi okoliczności i galeria bohaterów – z kotem Stefanem na czele – sprawiają, że nie można się od niej oderwać. Barwne perypetie wsysają niczym błoto na drodze do budynków UKSW przy ulicy Wóycickiego w roku 2006.

„Genialny humor, niezwykła konstrukcja powieści, bohaterowie z tej i nie z tej ziemi a do tego odrobina inteligentnej złośliwości na czasie. Ta autorka przewróci świat komedii kryminalnej do góry nogami!” – Iwona Banach.

„Jeśli nie Oksford, to co? Uksford. Miejsce dla tych, którym się nie udało i którzy skrywają brudne sekrety. Miejsce, w którym tak samo ważny okaże się głos profesora i studenta, jak i sprzątaczki, ducha oraz kota. W Zbrodni i Karasiu Aleksandra Rumin pokazuje, że komedia kryminalna może nie tylko bawić, ale i celnie portretować pewne zjawiska. Autorce udaje się bowiem pokazać enklawę siermiężności i prowincjonalności tam, gdzie niektórzy chcieliby widzieć centrum świata. Warto!” – Bernadetta Darska.

 

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 19.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19.90 zł virtualo.pl
mobi epub
22.53 zł ebuczek.pl
mobi epub
22.53 zł ebuczek.pl
mobi epub
od 20.32 zł
(dla stałych klientów)
22.58 zł ebookpoint.pl
mobi epub
22.90 zł empik.pl
mobi epub
23.17 zł gandalf.com.pl
mobi epub
25.41 zł ibuk.pl
mobi epub
25.42 zł woblink.pl
mobi epub
25.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  17.94 zł
w programie Nexto Premium
27.81 zł nexto.pl
mobi epub
28.23 zł swiatebookow.pl
mobi epub
28.23 zł publio.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
29.90 zł legimi.com
mobi
25.40 zł zinamon.pl
epub
25.40 zł zinamon.pl

Aleksandra Rumin - inne e-booki

E-booki podobne do "Zbrodnia i Karaś"