Łajne kfiatki

Autor: Olo Bereg

Wydawnictwo: E-bookowo

Stron: 135

Opłacalność: 4.37 zł/100 stron

Książka Łajne kwiatki  opisuje rok z życia trzynastoletniego chłopca w PRL-owskiej rzeczywistości widziane z dzisiejszej perspektywy.

Dla Aleksandra rok 1985 był szczególny – nie tylko dlatego, że wypalił pierwszego papierosa, napisał swój pierwszy wiersz, znalazł się w łóżku z obcą kobietą i miał spotkanie trzeciego stopnia, ale przede wszystkim dlatego, że zaczął inaczej patrzeć na świat, jakby się obudził z jakiegoś letargu. Poznał (nie)smak miłości i odrzucenia, lęk przed śmiercią, rozczarowanie rodziną i tak zwanymi chrześcijańskimi wartościami.

Olek wychowuje się w typowej polskiej rodzinie – „katolików-ksenofobów, którym w życiu nigdy do końca nic się nie udaje a winni temu są ONI – Ruscy, Niemcy, Żydzi, komuniści, kapitalistyczni krwiopijcy, feministki i błądzący księża inspirowani oczywiście przez Szatana”. Książka składa się z kilkudziesięciu rozdziałów, które mogą być traktowane jak oddzielne opowiadania i czytane niekoniecznie po kolei.

W większości pisana jest prozą, chociaż znajdują się w niej również utwory pisane wierszem oraz fragment dramatu. Powieść miejscami jest wulgarna, miejscami śmieszna a nawet wzruszająca. Tytuł może symbolizować pokolenie, które dzieciństwo i młodość spędziło w „gównianym” socjalizmie, by następnie rozpocząć dorosłe życie – bez żadnego kursu przystosowawczego – w „zgniłym” kapitalizmie.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 5,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 6,89 zł
(dla stałych klientów)
7,65 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
8,10 zł ravelo.pl
mobi epub pdf
8,55 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
  5,40 zł
w programie Nexto Premium
8,55 zł nexto.pl
mobi epub pdf
9,00 zł rw2010.pl
mobi
5,90 zł zinamon.pl
epub
5,90 zł zinamon.pl
pdf
5,90 zł zinamon.pl
mobi
7,54 zł gandalf.com.pl
mobi
9,00 zł legimi.com
mobi
9,00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Łajne kfiatki"