ISBN:9788363111304

Szary cień

Autor: Tomasz Mróz

Wydawnictwo: RW2010

Stron: 182

Opłacalność: 5.33 zł/100 stron

„Szary cień” to dyptyk, zawierający dwa literackie obrazy. W tytułowym „Szarym cieniu” policjanci zmagają się z zagadką tajemniczej śmierci. Mylne tropy, zjawiska paranormalne, półświatek, którego życie koncentruje się w miejscowym parku – to sceneria powieści. Historia dziwnego zgonu i jeszcze dziwniejszego podejrzanego kładzie się cieniem na życiu bohaterów, komisarza Wątroby i posterunkowego Chwiejczaka, nie dając im spokoju przez lata. A na deser drugi obraz, opowiadanie „Kosmiczny Edek”, które jest zapisem przeżyć rencisty-pijaczyny, spędzającego czas na osiedlowej ławeczce w ekipie Stalowego Kazka. Zostaje on zauroczony potężną osobowością Kosmicznego Edka, który niespodziewanie urasta do rangi osiedlowego guru i organizuje coś w rodzaju sekty. Edek pomaga, kieruje, uczy, ale też wymaga od swoich podwładnych: posłuszeństwa niemal wojskowego i oddania duszy...

Z recenzji:

Po lekturze Kosmicznego Edka ze zdumieniem odkryłam, że menel to też człowiek, który ma swoje pragnienia i swoje zasady. W momencie próby właśnie wśród meneli znajdują się jedyni sprawiedliwi, potrafiący rozpoznać zło i wciąż umiejący płakać... Mimo drastycznych momentów, homeryckich porównań i filozoficznych wtrętów akcja jest wartka, a historia skrzy się humorem”.

Szary cień to kryminał, będący filozoficzną rozprawą, w której czerń przegrywa z szarym, szare z szarawym i nic nie jest do końca jasne. Śledztwo rozciąga się w czasie i choć w końcu dowiadujemy się 'kto zabił' – pozostajemy z pewnym intrygującym niedosytem, zachęcającym by sięgnąć w głąb siebie i tam poszukać wyjaśnień. Żeby nie było wątpliwości, książka płynie wartkim potokiem, sensacja goni sensację, żart pogania dowcip, a wyobraźnia autora oszałamia”.

Fabuła intrygująca, przyprawiona dawką czarnego humoru, a komisarz Wątroba, fan męskich stringów, to postać z gatunku kultowych”.

O Autorze:

Tomasz Mróz (ur.1973) postanawia w wieku 16 lat doprowadzić do pełnej identyfikacji swojej osoby z kreowanymi w tworzonych przez siebie komiksach i opowiadaniach postaciami. Po latach wytężonej pracy udaje się pełne przeistoczenie w istotę będącą skrzyżowaniem Stalowego Kazka i Komisarza Wątroby. Od tego momentu trwa w tej na pozór niedorzecznej formie, udając sporadycznie oryginał w celu wykonywania prostych czynności życiowych i zdobycia pożywienia dla siebie i bliskich.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 9.70 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 8.75 zł
(dla stałych klientów)
9.72 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
10.51 zł ebuczek.pl
mobi epub pdf
11.08 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
  8.94 zł
w programie Nexto Premium
13.86 zł nexto.pl
mobi epub pdf
od 6.99 zł
(w abonamencie)
14.90 zł legimi.com
mobi epub pdf
od 2.98 zł
(dostęp online)
14.90 zł ibuk.pl
mobi epub
11.92 zł inverso.pl
mobi epub
13.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
14.90 zł woblink.pl
mobi epub
14.90 zł empik.pl
mobi epub
14.90 zł virtualo.pl
mobi epub
14.91 zł publio.pl
mobi
9.70 zł zinamon.pl
epub
9.70 zł zinamon.pl
pdf
9.70 zł zinamon.pl

Tomasz Mróz - inne e-booki

E-booki podobne do "Szary cień"