ISBN:9788364526022

Jej Afganistan. Historia żołnierza w spódnicy

Autor: Magdalena Pilor

Wydawnictwo:

Stron: 262

Opłacalność: 7.5 zł/100 stron

Oszczędzasz: 30%

Czy kobieta na wojnie się maluje? Czy tęskni za domem bardziej niż mężczyzna? Czy śmierć bliskich bardziej ją dotyka? Jak radzi sobie w męskim świecie i w ekstremalnych warunkach? Dlaczego kobiety wyjeżdżają na misje i jak zmienia to ich życie?
Jej Afganistan to obraz wojny widzianej oczami Polek służących na misji, efekt długich i szczerych rozmów autorki, która sama spędziła rok w Ghazni. Książka ma postać intymnych listów poruszających tematy nieobecne dotąd w powszechnej świadomości, wypierane z oficjalnych komunikatów, przemilczane przez korespondentów. Niebezpieczeństwo, stres, rozłąka z domem, klaustrofobiczna atmosfera obozu i bliska obecność dużej grupy samotnych mężczyzn - to jest Jej Afganistan.

Magadlena Pilor. Pracowała m.in. jako dziennikarz prasowy, radiowy oraz specjalista ds. mediów w Dowództwie Operacyjnym Sił Zbrojnych.
Po raz pierwszy do Afganistanu wyjechała w 2010 roku jako korespondent wojenny największego dziennika na Opolszczyźnie. Wtedy też powstał jej blog Mój Afganistan, na którym internauci mogli śledzić życie w polskiej bazie wojskowej oraz dowiedzieć się, jakie wrażenie wywarł na autorce kraj od ponad 30 lat objęty wojną. Po ośmiomiesięcznej  przerwie Magda Pilor ponownie znalazła się w Afganistanie. Jako pracownik cywilny wojska przez rok poznawała misyjne życie oraz afgańską codzienność poza bazą.
Historię piszą mężczyźni. Nie przez przypadek – twierdzą feministki – angielskie słowo „history” to zbitka dwóch wyrazów „his” (jego) i „story” (opowieść). Na przekór tej tendencji Magdalena Pilor prezentuje nam „jej historię”. To zgoła odmienne spojrzenie na Afganistan i najważniejszą misję Wojska Polskiego po II wojnie światowej. Bez epickich opisów starć, za to z ogromną dawką emocji. Tych zwykłych, jak tęsknota za domem, i tych nadzwyczajnych, gdy trzeba przeżyć żałobę po śmierci pięciu kolegów, zabitych w eksplozji miny-pułapki. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą mieć jak najszersze spojrzenie na to, co działo się u podnóża Hindukuszu.
- Marcin Ogdowski, dziennikarz INTERIA.PL, autor blogu zAfganistanu.pl

Najlepsza cena: Vagabook
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 19.65 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
19.65 zł vagabook.pl
mobi epub pdf
20.30 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
25.72 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
  17.34 zł
w programie Nexto Premium
26.88 zł nexto.pl
mobi epub pdf
28.90 zł ibuk.pl
mobi epub
19.84 zł ebuczek.pl
mobi epub
19.84 zł ebuczek.pl
mobi epub
19.84 zł ebuczek.pl
mobi epub
21.96 zł litres.pl
mobi
26.00 zł zinamon.pl
epub
26.00 zł zinamon.pl
pdf
26.00 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Jej Afganistan. Historia żołnierza w spódnicy"