ISBN:9788365282347

W drodze nad Morze Żółte

Autor: Nic Pizzolato

Wydawnictwo: Marginesy

Stron: 288

Opłacalność: 8.53 zł/100 stron

Oszczędzasz: 12%

Akcja jedenastu opowiadań w debiutanckim tomie scenarzysty popularnego serialu „True Detective” toczy się na południu Stanów Zjednoczonych.
Recenzenci przywołują klimat prozy Richarda Forda, gdzie uczucia samotności i rozczarowania życiem opisane są niezwykle precyzyjnym językiem, wciągając czytelnika w niekonwencjonalne opowieści. Strach, wstyd i poczucie wyobcowania towarzyszą bohaterom: matce ze złamanym sercem, która straciła synka, weterynarzowi w depresji, amatorowi BASE jumpingu, który właśnie oddaje skok ze spadochronem z łuku St. Luis czy jedenastoletniemu chłopcu, który po rozwodzie rodziców spędza weekend z ojcem i widząc, jak ten próbuje zrobić wrażenie na jednej z kobiet, uświadamia sobie z przerażeniem, że może stać się do niego podobny. Jest także historia o nieudanej próbie odbicia córki trenera wkręconej w porno biznes.
Bohaterowie Pizzolatty nie umieją łatwo pogodzić się ze stratą, walczą, choć sukces raczej nie jest im pisany. Nic Pizzolatto stawia czytelnika na skrzyżowaniu pragnień, tęsknoty i straty, gdzieś w drodze nad Morze Żółte.

„Gdyby na rynku było więcej książek Pizzolatty, połknęłabym je w kilka wieczorów” – Katarzyna Bonda

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 24.56 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
24.56 zł gandalf.com.pl
mobi epub
27.90 zł virtualo.pl
mobi epub
27.90 zł empik.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
27.90 zł legimi.com
mobi epub
27.90 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "W drodze nad Morze Żółte"