W dół

Autor: Tim Johnston

Wydawnictwo: Marginesy

Oszczędzasz: 29%

Koszmar podobny do tych, o jakich słyszy się czasami w telewizji, ale które zawsze przydarzają się innym. Inteligentnie skonstruowany thriller o rodzinie, którą łączy a zarazem dzieli wspólna tragedia.

Opowieść o więzach krwi i walce o przetrwanie. Napisana z precyzją, która pozwala uchwycić każdą emocję, każdą chwilę strachu i każdą potworną myśl, pędząca jak lawina ku przerażającemu rozwiązaniu.

Rodzina Courtlandów pod koniec wakacji wybiera się w Góry Skaliste. Rodzice mają nadzieją, że wspólnie spędzony urlop pomoże im naprawić wzajemne relacje. Ich osiemnastoletnia córka Caitlin w górach ma ostatecznie zweryfikować swoje umiejętności biegowe. Pierwszego dnia pobytu dziewczyna, wraz z młodszym bratem Seanem, idzie pobiegać. Po kilku godzinach Sean znajduje się w szpitalu z połamaną nogą. Miejscowy szeryf dzwoniąc z telefonu chłopaka zawiadamia jego rodziców o wypadku. Chłopak odzyskał już przytomność i jego życiu nic nie grozi, ale co stało się z Caitlin?

Nastolatka zniknęła.

Rozpoczynają się dramatyczne poszukiwania nie przynoszące rezultatu, wzajemne oskarżenia, pytania bez odpowiedzi. Czy można było zapobiec temu co się stało i co tak naprawdę się wydarzyło? Czy Caitlin żyje? Czy kiedykolwiek się tego dowiedzą?

Tajemnicze zniknięcie dziewczyny stanie się początkiem strasznej podróży po coraz bardziej splątanych ścieżkach. Wkrótce Courtlandów będzie łączyło już tylko jedno pytanie, którego nigdy nie zdołają zadać na głos: Kiedy zaprzestać poszukiwań?

 

Poetycki i hipnotyczny thriller pierwszej jakości. Wspaniale napisana, prowokująca do myślenia i niepokojąca powieść o rodzinie, przetrwaniu i sile woli. Trzyma w napięciu i nie daje się zapomnieć. - Lisa Unger

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Johnston ma nadludzki dar obserwacji i potrafi niezwykle sugestywnie oddać piękno i dzikość świata. Tak się wciągnęłam, że spóźniłam się na samolot. - Mary Roach

Johnston patrzy na przyrodę jak poeta, a na ludzi jak socjolog. Potrafi stworzyć postaci, do których można się przywiązać… W dół to powieść nie tylko satysfakcjonująca emocjonalnie, ale też niezwykle ekscytująca. - „Publishers Weekly”

Jest wiele wariacji na ten temat, niektóre niezłe, ale żadna nie ma takiej mocy. Fabułę poprowadzono genialnie, akcja obfituje w zaskakujące zwroty, ale siła tej książki leży także w jakości stylu. Magia tej prozy dorównuje grozie wymyślonej przez Johnstona historii, a nawet ją potęguje. Przeczytajcie tę książkę. Znajdziecie w niej wszystko co najlepsze. - „The Washington Post”

 

Tim Johnston – amerykański pisarz i nauczyciel kreatywnego pisania. Oprócz W dół ma na koncie powieść dla młodzieży Never So Green (2002) i zbiór opowiadań Irish Girl (2009). Tytułowe opowiadanie z Irish Girl zostało wyróżnione O. Henry Prize, New Letters Award for Writers i Gival Press Short Story Award, a cały zbiór nagrodzono Katherine Anne Porter Prize in Short Fiction. Opowiadania Johnstona ukazywały się także w „New England Review”, „New Letters”, „The Iowa Review”, „The Missouri Review”, „Double Take”, „Best Life Magazine” i „Narrative Magazine”.

Najlepsza cena: Empik
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 21.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
21.90 zł empik.pl
mobi epub
24.80 zł publio.pl
mobi epub
26.01 zł gandalf.com.pl
mobi epub
28.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
28.52 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  18.60 zł
w programie Nexto Premium
28.83 zł nexto.pl
mobi epub
31.00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "W dół"