ISBN:9788365369239

Tęczowa książeczka

Autor: James Dawson

Wydawnictwo: Krytyka Polityczna

Oszczędzasz: 30%

Jeśli macie w ręku tę książkę, to jest duża szansa, że urodziliście się po 1998 roku i nie pamiętacie prześladowań osób LGBTQIA’, zakazanych Parad Równości czy grożenia nauczycielom zwolnieniem za mówienie o sprawach LGBTQIA’ w szkole. I dobrze – żyjecie w nowszym świecie i oby nigdy nie przyszło wam poznać tamtej rzeczywistości. Jeśli jednak swoim wyglądem i zachowaniem odbiegacie od standardowego modelu „męskiego kolesia” albo „kobiecej dziewczyny”, to wiecie, że nie jest różowo.
„Tęczowa książeczka” jest dla młodych osób LGBTQIA’ podręcznikiem poruszania się po nieopisanym jeszcze kompleksowo w języku polskim tęczowym świecie. James Dawson z humorem, otwartością i szczerością wyjaśnia kwestie związane z biologią, seksualnością, psychologią, polityką i prawem. Sięgając po historie młodych ludzi, opowiada o krzywdzących stereotypach i uczy tego, jak być dumnym z tego, kim się jest. Człowiek to skomplikowana istota i nikt z nas nie powinien być szufladkowany, tylko dlatego że nie pasuje do czyjegoś arbitralnego poczucia normalności.
Jeśli nie jesteście osobami LGBTQIA’ ta książka też jest dla was. Wy też możecie być częścią tęczowej społeczności jako jej sojusznicy. Z tego poradnika dowiecie się, jak wygląda życie osób LGBTQIA’ – może waszych przyjaciół albo rodzeństwa – i jak możecie je troszkę polepszyć, okazując wsparcie.
Nieważne, kim jesteś, lub kim nie jesteś – jesteś ok!

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 17.43 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
17.43 zł litres.pl
mobi epub
od 17.93 zł
(dla stałych klientów)
19.92 zł ebookpoint.pl
mobi epub
19.92 zł ibuk.pl
mobi epub
20.19 zł swiatebookow.pl
mobi epub
20.92 zł gandalf.com.pl
mobi epub
21.17 zł vagabook.pl
mobi epub
  12.75 zł
w programie Nexto Premium
21.25 zł nexto.pl
mobi epub
24.90 zł sensus.pl
mobi epub
24.90 zł empik.pl
mobi epub
24.90 zł publio.pl
mobi epub
24.90 zł virtualo.pl
mobi
22.40 zł zinamon.pl
epub
22.40 zł zinamon.pl

James Dawson - inne e-booki

E-booki podobne do "Tęczowa książeczka"