ISBN:9788365369536

Ma być czysto

Autor: Anna Cieplak

Wydawnictwo: Krytyka polityczna

Oszczędzasz: 36%

Mieć piętnaście lat to jak cierpieć na nieuleczalne zaburzenia urojeniowe. Każdą uwagę na swój temat analizuje się po sto razy, kompleks wyrasta na kompleksie, a wszystko, co fajne, jest zabronione. Oliwia boi się, że zaszła w ciążę z Chomikiem o grzywce Biebera. Czy z powodu pechowego wypadu do sklepu, gdy jej kolegów przyłapano na kradzieży batonów, wyląduje w ośrodku? Julii to raczej nie grozi, jest z lepszego osiedla. Nie jest jednak pewna, czy w sercu Usziego wygra z żołnierzami wyklętymi, ani nawet, czy by tego chciała. Magda, macocha Julii, próbuje pomóc Oliwce, ale trudno wsadzić kij w szprychy bezlitosnej biurokratycznej machiny, tym bardziej, gdy samej się żyje bez papierów i na umowie śmieciowej.

Książka, która przekracza granice pokoleń i znosi podziały społeczne. W której starsi i młodsi młodzi odnajdą swoje lęki i złudzenia. To nie opowieść o „gimbazie”, lecz o współczesnej rodzinie. O trudzie dojrzewania, ryzyku opieki. Anna Cieplak doskonale wie, o czym pisze, bo pracuje na co dzień z dziećmi i młodzieżą. Wyraziści bohaterowie, zero ściemy. I sporo brudu, chociaż ma być czysto.

Lidia Ostałowska

Gimbaza polska. Nadchodzące pokolenie, które będzie urządzało ten kraj. Tyle mniej więcej wiemy o ich życiu, ile tak zwani dorośli wiedzieli o naszym, gdy byliśmy w tym wieku. Ma być czysto prowadzi w ten świat tak, że aż skóra cierpnie.

Ziemowit Szczerek

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 15.87 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 14.28 zł
(dla stałych klientów)
15.87 zł ebookpoint.pl
mobi epub
15.92 zł ibuk.pl
mobi epub
17.17 zł ebuczek.pl
mobi epub
18.56 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  12.75 zł
w programie Nexto Premium
19.76 zł nexto.pl
mobi epub
19.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
19.92 zł publio.pl
mobi epub
21.25 zł empik.pl
mobi epub
21.25 zł virtualo.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
21.25 zł legimi.com
mobi
17.90 zł zinamon.pl
epub
17.90 zł zinamon.pl

Anna Cieplak - inne e-booki

E-booki podobne do "Ma być czysto"