ISBN:9788365731852

Gdzie się podziałeś, Buzzie Aldrinie?

Autor: Johan Harstad

Wydawnictwo: Smak Słowa

Oszczędzasz: 25%

Rok 1999 – ostatni przed wkroczeniem ludzkości w nowe tysiąclecie. Mattias przyszedł na świat 30 lat wcześniej, w noc pierwszego lądowania człowieka na Księżycu. Pracuje jako ogrodnik, a jego największym marzeniem jest nieprzeszkadzanie nikomu, pozostanie anonimowym trybikiem w wielkiej maszynerii wszechświata. Od ośmiu lat jest z tą samą dziewczyną, ma pracę, którą kocha, oraz wielkie pudło książek poświęconych podbojowi kosmosu. Ma również przyjaciela, który gra w zespole i właśnie przygotowuje się do koncertu na Wyspach Owczych. Mattias zgadza się towarzyszyć mu w charakterze dźwiękowca. Planuje wrócić do domu po tygodniu, okazuje się jednak, że niewiele trzeba, by wywrócić do góry nogami jego stabilne, zdawałoby się, życie. Wystarczy jedna kropla, by ocean zalał ląd. Minie wiele czasu, zanim Mattias wróci do domu. By to zrobić, musi najpierw zniknąć…

„Ta paradoksalna potrzeba bycia dostrzeganym bez robienia wokół siebie hałasu i zamieszania odróżnia bohatera Harstada od wszystkich innych dręczonych lękami egzystencjalnymi mężczyzn we współczesnej literaturze [...]. To bardzo ambitny debiut” – „Publisher’s Weekly”

„Surowe krajobrazy i opisy mieszkańców Wysp Owczych odgrywają istotną rolę w poetyckiej opowieści Harstada, na wpół dramatycznej i na wpół komicznej, wykonującej zwroty z każdą kolejną stroną książki, w miarę jak Mattias uświadamia sobie, że nie ma absolutnie żadnej kontroli nad swoim losem. To współczesna saga o pojazdach kosmicznych, lodowych krach i marzeniach o Karaibach, którą czyta się z niezwykłą przyjemnością” – „Kirkus Reviews”

„Podobnie jak Jonathan Safran Foer, Harstad łączy zabawę formą i wyszukane słownictwo z urzekającą bezpośredniością emocjonalną” – Dedi Felman, Words Without Borders

„Nie sposób zaprzeczyć, że Johan Harstad ma zupełnie wyjątkowy styl, jednocześnie bardzo konkretny i wzniosły [...]. Umiejętności wyczarowywania historii i konstruowania wokół niej czasu i przestrzeni z taką językową wprawą nie da się nauczyć. Trzeba się z nią urodzić. Krajan Harstada, Knut Hamsun, musi radować się w swoim niebie czy gdziekolwiek jest” – Jakob Levinsen, „Jyllands-Posten”

O Autorze:
JOHAN HARSTAD (ur. 1979 w Stavanger) zadebiutował w roku 2001 zbiorem „Herfra blir vi bare eldre” (Od teraz tylko się starzejemy). W kolejnym roku opublikował zbiór opowiadań „Ambulanse” (Ambulans), w roku 2005 ukazała się jego pierwsza powieść – „Gdzie się podziałeś, Buzzie Aldrinie”. W roku 2009 na podstawie powieści nakręcono serial telewizyjny, w którym, u boku znanych skandynawskich aktorów, występował Chad Coleman. Książka poza Norwegią została wydana w 12 krajach.
Johan Harstad jest także dramaturgiem. Jego utwory sceniczne zostały opublikowane w roku 2008 w zbiorze pod tytułem „Bsider” (Strona B). W tym samym roku Harstad otrzymał posadę dramaturga w Norweskim Teatrze Narodowym. Dwa lata później opublikował dramat „Osv.” (Itd.), który zebrał świetne recenzje i został nominowany do kolejnej edycji nagród Brageprisen.
Oprócz działalności literackiej Johan Harstad zajmuje się także grafiką, produkcją muzyczną, filmem i fotografią, w ramach prowadzonej przez siebie organizacji pod nazwą LACKTR (znanej także jako The Lacktr Prpgnda Community). Od roku 2002 LACKTR odpowiedzialna jest za projekty graficzne wszystkich książek Harstada ukazujących się w Norwegii. Organizacja ma charakter non profit i współpracuje z wieloma norweskimi pisarzami, muzykami oraz twórcami sztuk wizualnych.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 28.43 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
28.43 zł litres.pl
mobi epub
od 26.26 zł
(dla stałych klientów)
29.18 zł ebookpoint.pl
mobi epub
30.46 zł gandalf.com.pl
mobi epub
30.49 zł inverso.pl
mobi epub
32.22 zł ibuk.pl
mobi epub
34.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  22.74 zł
w programie Nexto Premium
35.25 zł nexto.pl
mobi epub
37.90 zł woblink.pl
mobi epub
37.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
37.91 zł publio.pl

E-booki podobne do "Gdzie się podziałeś, Buzzie Aldrinie?"