Tajemnicze zgony władców

Autor: Iwona Kienzler

Wydawnictwo: Lira Publishing

Od nagłej i niespodziewanej śmierci ginęli carowie, królowie, książęta. Poznaj najbardziej zagadkowe zejścia z tego świata polskich i europejskich monarchów! Przemysł II, Władysław Warneńczyk, Napoleon, car Aleksander, książę Kentu… Śmierć tych i innych władców otacza aura tajemniczości. Żegnali się z życiem wskutek spisku, otrucia, intrygi, z ręki wybranki, a w przypadku niektórych istnieją legendy o ich cudownym ocaleniu.

Są też postaci w historii, których śmierć uważa się za sfingowaną. Zwolennicy teorii spiskowych snują domysły o „życiu po życiu” królów czy książąt, którzy wcale nie umarli, tylko wybrali spokojne życie prostych ludzi…. Iwona Kienzler rozbudza ciekawość i z pasją opisuje najbardziej zagadkowe zejścia z tego świata polskich i europejskich monarchów, przypominając nam, że ten, kto ma władzę, ma też wielu wrogów.

Iwona Kienzler jest znaną pisarką i popularyzatorką historii. Pasjonuje ją życie wielkich Polaków, których chętnie przybliża nam jako zwykłych ludzi z ich przywarami, dziwactwami, słabościami. Dużo miejsca poświęca też ciekawostkom, nie unikając pikantnych szczegółów osadzonych w realiach obyczajowych epoki.

Najlepsza cena: Swiatksiazki.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 19,49

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19,49 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
20,91 zł gandalf.com.pl
mobi epub
21,29 zł litres.pl
mobi epub
21,59 zł vagabook.pl
mobi epub
24,32 zł swiatebookow.pl
mobi epub
29,40 zł publio.pl
mobi epub
29,99 zł ibuk.pl
mobi epub
  17,99 zł
w programie Nexto Premium
29,99 zł nexto.pl
mobi epub
29,99 zł virtualo.pl
mobi epub
19,99 zł
(z kodem prom.)
29,99 zł woblink.pl
mobi
27,00 zł zinamon.pl
epub
27,00 zł zinamon.pl

Iwona Kienzler - inne e-booki

E-booki podobne do "Tajemnicze zgony władców"