ISBN:9788366500938

Czym jest życie?

Autor: Nurse Paul

Wydawnictwo: Marginesy

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 19.53 zł.

Oszczędzasz: 30%

Życie jest wokół nas, bogate i różnorodne. To naprawdę cud. Ale co to właściwie znaczy żyć i jak decydujemy, co jest życiem, a co nie?

Po całym życiu poświęconym nauce laureat Nagrody Nobla sir Paul Nurse, jeden z czołowych naukowców na świecie, podjął pozornie niewykonalne wyzwanie: zdefiniowania tego, czym jest życie. Krok po kroku ilustruje pięć filarów biologii – komórkę, gen, ewolucję poprzez dobór naturalny, życie jako chemię i życie jako informację. Korzysta z własnych doświadczeń, ale opowiada też o wielkich przewrotach, sensacyjnych przełomach i ekscytujących chwilach olśnień. Przypomina naukowców, którzy poczynili się do najważniejszych odkryć i pokazuje własne laboratorium, aby dać poczuć dreszczyk emocji związany z odkryciami naukowymi. Pokazuje też, jak biologia zmieniła siebie i jak zmienia świat, a także ujawnia, dokąd zmierzają współczesne badania. A wszystko z wielką przenikliwością, dowcipem i wdziękiem.

Żyjemy w trudnych czasach i musimy się mierzyć z niejednym: przeludnieniem, pandemiami, brakiem żywności, katastrofami klimatycznymi. Aby to przetrwać, powinniśmy zrobić krok w tył i zrozumieć, czym jest życie. Paul Nurse wychodzi temu naprzeciw.

Niemal idealny przewodnik po złożoności cudu życia.

Bill Bryson

Pięknie napisana praca na temat prawdopodobnie najważniejszego pytania stawianego w nauce. Czułem się, jakbym otrzymał rzadki dostęp do tajemnic złożonego i głębokiego zagadnienia. To najlepsze, co kiedykolwiek czytałem.

Brian Cox

Mistrzowski zarys biologii, łączący wielkie teorie, uzupełniający je detale i osobiste przemyślenia. Zdziwi was różnorodność, złożoność i wzajemne powiązania między wszystkim, co żyje. Największe pytanie biologii w końcu dostaje najlepszą odpowiedź, jaką kiedykolwiek widziałam. Paul Nurse to rzadki okaz – naukowiec noblista, a jednocześnie świetny rozmówca i nauczyciel.

Alice Roberts

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 19.53 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19.53 zł ibuk.pl
mobi epub
22.28 zł ebuczek.pl
mobi epub
od 20.09 zł
(dla stałych klientów)
22.32 zł ebookpoint.pl
mobi epub
22.63 zł gandalf.com.pl
mobi epub
24.83 zł swiatebookow.pl
mobi epub
25.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  16.74 zł
w programie Nexto Premium
25.95 zł nexto.pl
mobi epub
27.90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
27.90 zł legimi.com
mobi epub
27.90 zł woblink.pl
mobi epub
27.90 zł publio.pl
mobi
22.30 zł zinamon.pl
epub
22.30 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Czym jest życie?"