Legendy poznańskie

Autor: Krzysztof Kwaśniewski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie

Stron: 388

Opłacalność: 5.7 zł/100 stron

Oszczędzasz: 52%

Znajdziecie tu rzecz o św. Bernardzie, o trębaczu i dziwach na ratuszu, o burakach zamienionych w pieniądze i jeżyckim oporze przeciwko Szwedom, ale też powiastki obyczajowe – o pierdole z Gądek i elegancie z Mosiny czy maciejówce.

Niech porwie Was magia opowieści o grodzie Przemysła i życiu jego mieszkańców. Opowieści niezwykłych, tworzących jedyny w swoim rodzaju splot poznańskich legend, podań, facecji i baśni. Przenieście się w czasy najdawniejsze, dotknijcie ich na nowo.

Poznańskie legendy, zebrane i opracowane przez Krzysztofa Kwaśniewskiego, to bogaty, najpełniejszy zbiór podań i legend, a także anegdot i facecji z Poznaniem związanych. Obok popularnych, „sztandarowych” wręcz opowieści, znajdziemy w książce wiele historii wyjątkowych, będących zupełnym rarytasem, opatrzonych przy tym równie ciekawym komentarzem. Możemy dotknąć tutaj zarówno początków miasta (w tym samym i historii Polski), jak i czasów nam bliskich; splecionych razem, przenikających się wzajemnie – „czasu historycznego” i „czasu baśniowego”. Celem tego zbioru jest popularyzacja lokalnych, poznańskich tradycji ludowych.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.21 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 22,10

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
22,10 zł virtualo.pl
mobi epub
28,44 zł gandalf.com.pl
mobi epub
32,30 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  20,58 zł
w programie Nexto Premium
32,58 zł nexto.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
34,00 zł legimi.com
mobi epub
34,00 zł empik.pl
mobi epub
46,41 zł publio.pl

Krzysztof Kwaśniewski - inne e-booki

E-booki podobne do "Legendy poznańskie"