ISBN:9788373088368

Odkryjmy Montessori raz jeszcze...

Autor: Anetta Albinowska, Renata Czekalska, Aleksandra Gaj, Barbara Lauba, Joanna Matczak, Anna Piecusiak, Joanna Sosnowska

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza „Impuls”

Oszczędzasz: 21%

Prezentowany w książce program wychowania przedszkolnego został opracowany na podstawie teoretycznych założeń pedagogiki Marii Montessori. Zamierzeniem zespołu redakcyjnego było dostosowanie treści pedagogiki M. Montessori do współczesnych warunków i wymogów wychowania przedszkolnego oraz integracja treści stricte montessoriańskich z innymi, równie istotnymi aspektami wychowania, jak np.: bezpieczeństwo, aktywność ruchowa, adaptacja, integracja, wychowanie przez sztukę, ekologia, wychowanie patriotyczne. Warto nadmienić, że w dotychczasowej ofercie wydawniczej brakowała opracowania, które uwzględniałoby kryteria pracy z małym dzieckiem według idei M. Montessori.

Punktem wyjścia w konstruowaniu programu były wytyczne zawarte w Podstawie programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Autorki uwzględniły wszystkie punkty zawarte w czterech obszarach Podstawy zatwierdzonej przez MEN 1 grudnia 1999 r. Opracowany w Przedszkolu Miejskim nr 106 w Łodzi program uwzględnia obszary tematyczne wchodzące w zakres podstawy programowej i pedagogiki montessoriańskiej, takie jak:
• bezpieczeństwo, adaptacja, integracja,
• ćwiczenia praktycznego dnia,
• kształcenie zmysłów,
• edukacja matematyczna,
• edukacja językowa,
• wychowanie religijne,
• wychowanie dla kultury życia,
• wychowanie przez sztukę.

Najlepsza cena: Nexto
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 22.23 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
  14.34 zł
w programie Nexto Premium
22.23 zł nexto.pl
pdf
22.70 zł swiatebookow.pl
pdf
23.90 zł virtualo.pl
pdf
28.04 zł publio.pl

Renata Czekalska - inne e-booki

Joanna Sosnowska - inne e-booki

E-booki podobne do "Odkryjmy Montessori raz jeszcze..."