Kompetencje Unii Europejskiej w dziedzinie harmonizacji prawa karnego materialnego

Autor: Monika Szwarc-Kuczer

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar

Oszczędzasz: 25%

Książka zawiera wielopłaszczyznową analizę zakresu przedmiotowego i charakteru kompetencji Unii Europejskiej w dziedzinie harmonizacji prawa karnego materialnego, uwzględniającą aspekty prawa konstytucyjnego UE oraz dogmatyki prawa karnego.
Autorka nie tylko dokonuje analizy obowiązującego stanu prawnego po wejściu w życie Traktatu z Lizbony, lecz także prezentuje ewolucję podstaw prawnych harmonizacji prawa karnego materialnego, wykazując zmiany stanowisk państw członkowskich względem procesu harmonizacji tego prawa. Ponadto w rozprawie podejmowana jest problematyka związana z wykonywaniem kompetencji przez UE, w szczególności: identyfikacja celów harmonizacji prawa karnego materialnego w UE, instrumentów prawnych służących tej harmonizacji, a także wzajemnych zależności między wykonywaniem kompetencji przez UE a zakresem kompetencji przysługujących nadal państwom członkowskim w dziedzinie prawa karnego.
Publikacja jest adresowana do szerokiego kręgu osób zaangażowanych w stanowienie prawa karnego w Polsce i Unii Europejskiej oraz jego sądowe stosowanie i interpretację.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 33,07

Formaty Cena Księgarnia
pdf
33,07 zł gandalf.com.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
36,00 zł ibuk.pl
pdf
od 32,40 zł
(dla stałych klientów)
36,00 zł ebookpoint.pl
pdf
40,50 zł ravelo.pl
pdf
40,50 zł zinamon.pl
pdf
44,28 zł publio.pl