TTIP Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji

Autor: Maria Dunin-Wąsowicz, Aleksandra Jarczewska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar

Oszczędzasz: 26%

17 czerwca 2013 r. UE i USA ogłosiły „nowe handlowe otwarcie” we wzajemnych relacjach, rozpoczynając negocjacje o ustanowienie Transatlantyckiego Porozumienia w dziedzinie Handlu i Inwestycji (Transatlantic Partnership in Trade and Investment, TTIP).
TTIP jest najbardziej znaczącą inicjatywą w historii relacji obu partnerów. Dzięki umowie, zapowiadającej powstanie wspólnego rynku transatlantyckiego, pojawia się szansa strategicznego umocnienia pozycji UE i USA w systemie międzynarodowym.
W końcu listopada 2015 r. trudno przesądzić, czy i kiedy negocjacje TTIP zostaną zamknięte; jaki będzie zakres umowy; czy i kiedy wejdzie w życie; czy zapewni warunki do realizacji deklarowanych celów. Zadaniem monografii jest przedstawienie problemów leżących u podstaw toczących się rokowań, ich analiza w kontekście koncepcji i metod funkcjonowania przyszłych instytucji transatlantyckich, a następnie próba oceny rezultatów ewentualnego porozumienia, włącznie z procesami instytucjonalizacji współpracy między UE i USA. Efekty TTIP będą dotyczyć także Polski jako członka UE” – autorzy

„Książka podejmuje ważne i aktualne zagadnienie dotyczące nowej formuły instytucjonalnej dla wzajemnych relacji UE oraz USA w ramach Transatlantyckiego Porozumienia w sprawie Handlu i Inwestycji. Publikacja ma charakter pionierski. Zajmuje się stosunkowo słabo opisanym w badaniach naukowych tematem, głównie dlatego że umowa nadal jest negocjowana. Co więcej, praca stawia sobie ambitny naukowy cel, starając się ocenić rezultaty TTIP w kilku, niezależnie od instytucjonalnego, wymiarach: ekonomicznym, społecznym, geoekonomicznym i funkcjonalnym.
(…) Publikację przygotowali znawcy tematu z kraju i zagranicy – co jest już dużym, zasługującym na uznanie, osiągnięciem na polskim rynku wydawniczym” – fragment recenzji wydawniczej dr. hab., prof. UW Tomasza Grzegorza Grosse’a

W tomie publikują:
Jarosław Adamowski, Martyn de Bruyn, Christina Ciecierski, Maria Dunin-Wąsowicz, Łukasz Gołota, Małgorzata Grącik-Zajaczkowski, Aleksandra Jarczewska, Mark W. Love, Bruce P. Malashevich, Marcin Święcicki, Rafał Ulatowski, Anna Wróbel, Katarzyna Żukrowska.

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 25.85 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
25.85 zł ebuczek.pl
mobi epub
25.85 zł ebuczek.pl
pdf
26.33 zł gandalf.com.pl
pdf
od 25.20 zł
(dla stałych klientów)
28.00 zł ebookpoint.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
28.00 zł ibuk.pl
pdf
31.50 zł zinamon.pl
pdf
35.00 zł litres.pl
pdf
35.00 zł swiatebookow.pl
pdf
35.06 zł publio.pl

Maria Dunin-Wąsowicz - inne e-booki

Aleksandra Jarczewska - inne e-booki

E-booki podobne do "TTIP Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji"