Ciemna strona miłości

Autor: Rafik Schami

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Opłacalność: 3.59 zł/100 stron

To dziewięćset stron fascynującej opowieści o fascynującym i nieznanym Wschodzie, pozwalającej zrozumieć również aktualne wydarzenia.

Powieść jest opartą na faktach sagą dwóch skłóconych rodów syryjskich. Zawiera wątki kryminalne, polityczne, obyczajowe, a także miłosne – historię syryjskiego Romea i Julii. Ale przedstawia także ciemne strony historii Syrii. Książka jest wyrazem miłości autora do utraconej i zagrożonej ojczyzny.

Przez ponad sto lat – od końca Imperium Osmańskiego aż do lat siedemdziesiątych XX wieku, przez trzy pokolenia – obserwujemy sytuację w Syrii, kolejnych rządzących, konflikty między religiami, systemami politycznymi i ludźmi, struktury rodzinne i obyczajowe, codzienne życie ludzi na różnych szczeblach drabiny społecznej.  Książka jest miejscami bardzo mocna i szokująca, miejscami pełna baśniowego wschodniego uroku, w którego odmalowywaniu Rafik Schami jest mistrzem.

Arcydzieło! Cudowna proza łącząca mity, opowieści, baśnie, legendy i niezwykłą historię miłosną… To barwny świat rodem z “Tysiąca i jednej nocy” – wspaniały romans, nie szczędzący jednak Czytelnikowi ostrych ukłuć żalu i gniewu.

„Die Zeit”

Pełna rodowych waśni, kochanków, morderców, złoczyńców i niebanalnych postaci – to wciągająca i skłaniająca do refleksji opowieść.

„The Washington Times”

Nie znajdziecie tu fajerwerków i narracyjnych sztuczek. Ale znajdziecie bohaterów, których losy przejmą Was do głębi, barwne i wielowymiarowe postaci zarysowane z cierpliwą i błyskotliwą precyzją.

„The Guardian”

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas.

Rafik Schami - inne e-booki

E-booki podobne do "Ciemna strona miłości"