Masz na imię Camille

Autor: Agnieszka Stabro

Wydawnictwo: MG

Stron: 400

Opłacalność: 5.85 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

Historia Camille Claudel opowiedziana jej samej przez Autorkę. Dzieciństwo na prowincji Francji, pobyt w Paryżu, którego barwne opisy przenoszą czytelnika do XIX wieku, kiedy przy kawiarnianych stolikach w oparach absyntu artyści dyskutowali o sztuce oraz życiu, pełen namiętności, a zarazem cierpienia związek z Auguste’em Rodinem, kariera artystyczna Claudel, wreszcie jej pobyty w szpitalach psychiatrycznych tworzą niesamowitą mozaikę zdarzeń, uzupełnioną o nietłumaczoną dotąd korespondencję rzeźbiarki. Drugoplanowymi bohaterami książki stają się Paryż XIX wieku – fascynujące miasto pełne sprzeczności – oraz prace Camille Claudel. Przeanalizowane i zinterpretowane przez autorkę, osadzone w kontekście losów artystki, a jednocześnie przedstawione w szerokiej perspektywie, zyskują na kartach powieści nowe życie.   

W zaskakującej, wciągającej narracji Agnieszka Stabro stawia również pytania o pozycję kobiet w ówczesnym społeczeństwie, opisując ograniczenia i nakazy, którym były poddawane. Camille Claudel nieustannie zdaje się przekraczać restrykcyjne normy społeczne, płacąc za to najwyższą cenę…

Czy to zakazana namiętność artystki i Auguste’a Rodina zaprowadziła ją za szpitalne mury? Czy jej postępujący obłęd był wynikiem społecznej presji, z którą nieustannie musiała walczyć? A może właśnie geniusz Camille Claudel oraz wychodzenie poza normy oraz schematy narzucane kobietom uznano za oznakę szaleństwa?

W Masz na imię Camille przeszłość spotyka się z teraźniejszością, wciągając czytelnika w pozornie niemożliwy dialog…  

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 23,38

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
23,38 zł litres.pl
mobi epub
24,33 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 4,92 zł
(dostęp online)
24,43 zł ibuk.pl
mobi epub
25,48 zł swiatebookow.pl
mobi epub
25,48 zł vagabook.pl
mobi epub
29,79 zł publio.pl
mobi epub
31,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  20,94 zł
w programie Nexto Premium
34,90 zł nexto.pl
mobi epub
34,90 zł virtualo.pl
mobi epub
24,90 zł
(z kodem prom.)
34,90 zł woblink.pl
mobi
26,20 zł zinamon.pl
epub
26,20 zł zinamon.pl

Agnieszka Stabro - inne e-booki

E-booki podobne do "Masz na imię Camille"