ISBN:9788378044680

Kodeks pracy. Komentarz dla praktyków

Wydawnictwo: ODDK

Stron: 1245

Opłacalność: 15.91 zł/100 stron

KOMENTARZ DO KODEKSU PRACY DLA PRAKTYKÓW NAJNOWSZE, VIII WYDANIE (publikacji drukowanej, teraz również w wersji elektronicznej)

Wyjątkowy komentarz do każdego artykułu Kodeksu pracy przeznaczony dla praktyków, a zwłaszcza dla menedżerów oraz przedstawicieli HR, którzy w swojej codziennej pracy napotykają na wiele dylematów związanych z interpretacją i stosowaniem trudnych przepisów prawa pracy.

Co wyróżnia Komentarz? Autorami są eksperci z dużym doświadczeniem, na co dzień doradzający wielu firmom, dzięki czemu doskonale wiedzą, z jakimi problemami borykają się strony stosunku pracy. Omawiając poszczególne przepisy, wskazują konkretne ścieżki postępowania i procedury.

Komentowanym zagadnieniom towarzyszy bogate orzecznictwo sądowe i poglądy doktryny, a także różne przykłady pozwalające łatwiej zrozumieć treść przepisu.

Aktualny stan prawny – komentarz zawiera omówienie wszystkich ostatnich zmian dotyczących:

- obowiązku zawierania z pracownikiem umowy o pracę na piśmie, obowiązku zapoznania go z treścią regulaminu pracy przed dopuszczeniem do pracy oraz zapoznania młodocianego z wykazem lekkich prac przed dopuszczeniem go do pracy – obowiązujących od 1 września 2016 r.,

- delegowania pracowników na terytorium Polski w ramach świadczenia usług – obowiązujących od 18 czerwca 2016 r.,

- wykonywania pracy przez kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią – obowiązujących od 3 sierpnia 2016 r.,

- możliwości przerwania przez pracownicę urlopu macierzyńskiego na okres pobytu w szpitalu albo zakładzie leczniczym – obowiązujących od 15 lipca 2016 r.

Do komentarza dołączono również omówienie najnowszych, ważnych zmian w Kodeksie pracy obowiązujących od dnia 1 stycznia 2017 r., dotyczących m.in.: obowiązku wprowadzenia firmowego regulaminu pracy i regulaminu wynagradzania, zasad wydawania świadectw pracy oraz współodpowiedzialności materialnej za mienie powierzone pracownikowi.

Na uwagę zasługuje język publikacji – komentarz napisany został w sposób przyjazny praktykom, prostym językiem, z zachowaniem właściwego poziomu merytorycznego.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.109 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 198,03

Formaty Cena Księgarnia
pdf
198,03 zł ibuk.pl
pdf
210,70 zł gandalf.com.pl
pdf
226,30 zł zinamon.pl
pdf
254,61 zł ravelo.pl