ISBN:9788378044970

Jak przygotować się do kontroli Państwowej Inspekcji Pracy?

Autor: Katarzyna Klemba

Wydawnictwo: ODDK

Stron: 131

Opłacalność: 72.3 zł/100 stron

Jak zachować się podczas kontroli Państwowej Inspekcji Pracy? Jakie dokumenty przygotować? Na co Inspektorzy zwracają szczególną uwagę?

Polecamy praktyczny poradnik, który wskaże m.in.: - jakie są powody wszczęcia kontroli przez PIP, - kiedy można wszcząć kontrolę bez uprzedzenia, - jak przebiega kontrola, - jakie są uprawnienia i obowiązki kontrolującego oraz kontrolowanego, - co grozi za utrudnianie czynności kontrolnych, - co powinien zawierać protokół kontroli, - jak wnieść odwołanie od wydanej decyzji.

W publikacji kompleksowo omówiono jak przygotować się do kontroli m.in. z zakresu: - czasu pracy, rozkładów czasu pracy, okresów rozliczeniowych, - prowadzenia akt osobowych, - udzielania urlopów, - wypłaty wynagrodzeń i innych świadczeń pieniężnych, - bhp, - legalności zatrudnienia.

Nieoceniona pomocą będą opracowane przez Autorkę moduły: - Warto sprawdzić przed kontrolą, - Przygotuj do kontroli następujące dokumenty, - Konsekwencje naruszenia obowiązków.

W e-booku zaprezentowano również wzory druków stosowanych w działalności kontrolnej PIP.

Publikacja uwzględnia zmiany przepisów wynikające z ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców (Dz.U. z 2016 r. poz. 2255), obowiązujące od 1 stycznia 2017 r., w tym m.in. obowiązek planowania i przeprowadzania kontroli po uprzedniej „analizie ryzyka”, zniesienie zakazu jednoczesnej kontroli dwóch (lub więcej) organów za zgodą przedsiębiorcy, zakaz ponownej kontroli dot. zakresu objętego uprzednio zakończoną kontrolą przeprowadzoną przez ten sam organ.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.52 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 94,71

Formaty Cena Księgarnia
pdf
94,71 zł ibuk.pl
pdf
100,77 zł gandalf.com.pl
pdf
108,20 zł zinamon.pl
pdf
121,77 zł ravelo.pl