ISBN:9788378048633

Spółka jawna. Praktyczny poradnik z wzorami dokumentów ( z suplementem elektronicznym)

Autor: Michał Koralewski

Wydawnictwo: ODDK

Kompendium wiedzy o spółce jawnej

Praktyczny poradnik omawiający wszystkie aspekty prowadzenia działalności w formie spółki jawnej – od jej założenia, przez prawa, obowiązki i odpowiedzialność wspólników, po likwidację. Przywołane w nim bogate orzecznictwo sądowe ma istotne znaczenie w praktyce – utrwalone linie orzecznicze stanowią bowiem bezcenne wskazówki w zakresie dopuszczalnych sposobów wykorzystania przepisów prawa spółek.

Wśród komentowanych zagadnień między innymi:

*czym jest spółka jawna *założenie spółki *umowa spółki *prawa i obowiązki wspólników *odpowiedzialność za zobowiązania spółki *prawo reprezentowania spółki *prokura *prowadzenie spraw spółki *udział w zyskach i stratach *wkłady do spółki *rozwiązanie spółki i rozliczenie się wspólników *podatek dochodowy w spółce jawnej.

Użytecznym dodatkiem są zamieszczone w publikacji wzory przydatnych dokumentów: umowy spółki, uchwał, protokołów, pozwów – także w edytowalnej wersji w suplemencie elektronicznym (plik suplementu jest do pobrania przez Internet, a instrukcja postępowania została zamieszczona w książce).

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.93 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 169.05 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
169.05 zł ibuk.pl
pdf
184.30 zł gandalf.com.pl
pdf
188.35 zł ebuczek.pl
pdf
193.20 zł zinamon.pl
pdf
241.50 zł swiatebookow.pl