Krótka historia Stephena Hawkinga

Autor: Kitty Ferguson

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 408

Opłacalność: 8.02 zł/100 stron

Oszczędzasz: 21%

Opowieść o kolejach losu i naukowych dociekaniach jednego z najbardziej niezwykłych, najwyżej cenionych i obdarzonych największym hartem ducha ludzi naszych czasów.

Stephen Hawking jest jedną z najwybitniejszych postaci naszych czasów – geniusz z Cambridge, który zyskał międzynarodową sławę jako błyskotliwy fizyk teoretyk oraz stał się inspiracją i objawieniem dla tych, którzy byli świadkami jego triumfu nad niepełnosprawnością. Oto opowieść o życiu i naukowych dokonaniach Hawkinga spisana przez Kitty Ferguson, autorkę mającą dar objaśniania laikom języka fizyki teoretycznej, której nadzwyczajnej pomocy udzielił sam Hawking i jego bliscy współpracownicy.

Dwadzieścia lat temu książka Kitty Ferguson „Stephen Hawking: Quest for a Theory of Everything” została bestsellerem i szturmem zdobyła świat. Teraz pisarka powraca do tematu, tworząc pełną, starannie opracowaną i wyczerpującą biografię, obejmującą zarówno prywatne życie Hawkinga i jego niezwykłe zmagania z chorobą, jak i – równie niesamowite – dokonania w pracy naukowej, zmierzającej do zrozumienia i wyjaśnienia otaczającej nas rzeczywistości.

Wzbogacona ilustracjami i fotografiami, które ukazują życie od wczesnego dzieciństwa do czasów obecnych, książka „Krótka historia Stephena Hawkinga” jest napisana z klarownością, za którą ceniono wszystkie książki Kitty Ferguson. W efekcie otrzymujemy urzekającą relację, przybliżającą zarówno niezwykłe koleje życia Hawkinga, jak i najnowsze osiągnięcia nauki w zrozumieniu Wszechświata.

Kitty Ferguson – autorka licznych bestsellerów, przybliżających czytelnikom zagadnienia współczesnej fizyki i kosmologii, m.in. wydanej w Polsce książki „Czarne dziury, czyli uwięzione światło”, „Black Holes In Spacetime” i „Stephen Hawking: Quest for a Theory of the Universe”. Książki Kitty Ferguson przetłumaczono na dwadzieścia siedem języków, a ona sama pomagała Stephenowi Hawkingowi redagować „Wszechświat w skorupce orzecha”. Z wykształcenia jest muzykiem.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.23 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 32,71

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 29,44 zł
(dla stałych klientów)
32,71 zł ebookpoint.pl
mobi epub
32,91 zł gandalf.com.pl
mobi epub
35,36 zł bramynauki.pl
mobi epub
37,44 zł ravelo.pl
mobi epub
37,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  24,96 zł
w programie Nexto Premium
39,52 zł nexto.pl
mobi epub
41,60 zł virtualo.pl
mobi epub
41,60 zł empik.pl
mobi epub
41,60 zł publio.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
41,60 zł legimi.com
mobi epub
32,60 zł
(z kodem prom.)
42,60 zł woblink.pl
mobi
37,40 zł zinamon.pl
epub
37,40 zł zinamon.pl

Kitty Ferguson - inne e-booki

E-booki podobne do "Krótka historia Stephena Hawkinga"