ISBN:9788378596301

Umowy o dzieło Jak się bronić przed atakiem ZUS

Autor: Bohdan Babacki

Wydawnictwo: E-bookowo

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 11.76 zł.

Oszczędzasz: 35%

Opresyjny ZUS i jego zmasowane ataki, często niezgodne z prawem. Jak się przed nimi bronić?

Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla przedsiębiorców zatrudniających pracowników na podstawie umowy o dzieło, broniących się przed sprzecznymi z prawem atakami ZUS, a także dla obsługujących ich adwokatów i radców prawnych. Dzięki zawartym w niej informacjom ta obrona będzie skuteczniejsza.

Umowy o dzieło cieszą się zrozumiałym zainteresowaniem przedsiębiorców i osób wykonujących pracę, gdyż jest to praktycznie jedyna forma umów dotyczących pracy, która nie wiąże się z koniecznością odprowadzania wysokich i skomplikowanych składek na ZUS.

Jednak ZUS przeprowadza masowe i uciążliwe kontrole, które kwestionują praktycznie każdą umowę o dzieło. Potem wydaje decyzje, w których zmienia te umowy na umowy o świadczenie usług nie uregulowanych innymi przepisami, żąda zapłacenia od nich „zaległych składek” wraz z odsetkami, oraz wykonania skomplikowanej i czasochłonnej pracy wystawienia i korekty wielu dokumentów.

Jak wykazaliśmy w tej książce, opierając się o przepisy prawa, te decyzje ZUS są w ogromnej większości niezgodne z prawem, błędne. W znacznej mierze to samo można powiedzieć o wyrokach sądów, do których trafiają odwołania przedsiębiorców.

 

W książce przedstawiono również szczegółowe wytyczne jak optymalnie, bezpiecznie i zgodnie z obowiązującym prawem, zawierać umowy o dzieło. Wyjaśniono też dokładnie i obszernie czym są, zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem, umowy o dzieło.

Książka ta zawiera też szereg nowych, nieznanych dotąd interpretacji prawnych o dużym praktycznym znaczeniu. Dlatego powinna być też interesująca dla wszystkich osób, których praca i zainteresowania są związane ze stosowaniem prawa i jego interpretacją.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 15.60 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
16.56 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
17.00 zł inbook.pl
mobi epub pdf
17.42 zł onepress.pl
mobi epub pdf
od 15.68 zł
(dla stałych klientów)
17.42 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
19.04 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
20.49 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
21.36 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
od 9.99 zł
(w abonamencie)
24.00 zł legimi.com
mobi epub pdf
24.00 zł publio.pl
mobi epub
24.00 zł woblink.pl
mobi
15.60 zł zinamon.pl
epub
15.60 zł zinamon.pl
pdf
15.60 zł zinamon.pl
pdf
16.58 zł ebuczek.pl

E-booki podobne do "Umowy o dzieło Jak się bronić przed atakiem ZUS"