Człowiek. Biografia

Autor: Robin Dunbar

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Oszczędzasz: 44%

Jak to się stało, że jedna z małp przeszła tak niezwykłą drogę od lasów tropikalnych Afryki po współczesne globalne społeczeństwo informacyjne?

Książka Robina Dunbara doskonale łączy ze sobą naukową precyzję i wielki talent narratorski autora, dzięki czemu przedstawiona w niej opowieść jest nie tylko wiarygodna, ale przede wszystkim fascynująca i pobudzająca do myślenia. Człowiek. Biografia przedstawia epokę „przed historią” – najbardziej tajemniczy, ale przy tym kluczowy fragment opowieści o człowieku.

Historia ewolucji człowieka fascynuje nas jak żadna inna: zdajemy się posiadać niedającą się zaspokoić ciekawość tego, kim jesteśmy i skąd pochodzimy. Tradycyjnie, historię tę opowiada się zawsze przy pomocy kości i kamieni, które składają się na zapis archeologiczny - i nie bez przyczyny. Zwykle tylko one mogą nam dostarczyć poczucia pewności. W ciągu ostatniego półwiecza archeologowie niechętnie oddalali się od sfery "twardych dowodów", nie chcąc być oskarżonymi o oddawanie się spekulacjom.  A przecież kamienie i kości wytyczają zaledwie peryferia faktycznego terytorium, na którym odbyła się ewolucja człowieka, czyli obszaru przemian społecznych i umysłowych, które, krok za krokiem, dały początek współczesnym ludziom.

To właśnie tutaj rodzą się naprawdę wielkie pytania: Co znaczy „być człowiekiem” (w przeciwieństwie do bycia małpą człekokształtną)? I w jaki sposób staliśmy się tym, czym jesteśmy? 

Robin DunbarRobin Dunbar (ur. 1947), angielski antropolog i psycholog ewolucyjny, specjalizujący się w badaniach ssaków naczelnych, zwłaszcza pawianów. Pracuje na Uniwersytecie Oksfordzkim, gdzie przewodniczy grupie badawczej zajmującej się społecznymi i ewolucyjnymi aspektami neurologii na Wydziale Psychologii Eksperymentalnej. Jest autorem książki Nowa historia ewolucji człowieka (CCPress 2014)

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.33 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 33,50

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
33,50 zł woblink.pl
mobi epub
38,94 zł bramynauki.pl
mobi epub
od 38,82 zł
(dla stałych klientów)
43,13 zł ebookpoint.pl
mobi epub
46,28 zł gandalf.com.pl
mobi epub
53,91 zł swiatebookow.pl
mobi epub
54,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
59,90 zł empik.pl
mobi epub
  35,94 zł
w programie Nexto Premium
59,90 zł nexto.pl
mobi epub
59,90 zł litres.pl
mobi epub
59,90 zł virtualo.pl
mobi epub
59,90 zł publio.pl
mobi epub
59,90 zł ibuk.pl
mobi
53,90 zł zinamon.pl
epub
53,90 zł zinamon.pl

Robin Dunbar - inne e-booki

E-booki podobne do "Człowiek. Biografia"