ISBN:9788378863205

Moda, wiara i fantazja we współczesnej fizyce Wszechświata

Autor: Roger Penrose

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Stron: 816

Opłacalność: 8.8 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 54.90 zł.

Oszczędzasz: 28%

Czy modne teorie, ślepo wyznawana wiara lub szalone spekulacje mają jakikolwiek udział w procesie naukowego poznawania Wszechświata?

Profesor Roger Penrose, światowej sławy fizyk i matematyk, od niemal półwiecza nie tylko śledzi rozwój fizyki, ale i żywo w nim uczestniczy. W swojej najnowszej książce przygląda się roli, jaką odgrywają w tej dyscyplinie moda, wiara i fantazja. Na przykładzie teorii strun, kosmologii i mechaniki kwantowej opowiada o inspirującej, ale i czasem wiążącej ręce roli tych czynników na współczesnym froncie badań nad głęboką strukturą świata.

Opisuje, w jaki sposób moda, wiara i fantazja ukształtowały jego własną karierę naukową, od teorii twistorów, uważaną za jedną z alternatyw dla teorii strun, po "konforemną kosmologię cykliczną" - ideę tak fantastyczną, że można by ją określić jako "konforemną kosmologię wariacką".

Książka ta, jak wszystkie teksty Penrose'a, łączy niezwykłą głębię z szerokością perspektywy, dając jedyny w swoim rodzaju osobisty wgląd w świat  współczesnej fizyki matematycznej.

Penrose sięga do serca najważniejszych problemów, z którymi zmaga się współczesna fizyka, pisząc tę bardzo osobistą, a przy tym prowokującą książkę popularnonaukową. Publishers Weekly

Zapoznawanie się z bezkompromisowo niezależną perspektywą Penrose'a na fizykę jest zawsze inspirujące. Nature

Wyjątkowo oryginalny, bogaty, dogłębnie przemyślany przegląd najmodniejszych współczesnych teorii próbujących wyjaśnić Wszechświat w skali najmniejszej i największej. Science

Sir Roger Penrose – jeden z czołowych współczesnych fizyków teoretycznych, matematyk i filozof nauki. Laureat licznych nagród, w tym Nagrody Wolfa i Medalu Alberta Einsteina. Wraz ze Stephenem Hawkingiem udowodnił twierdzenie o osobliwościach w ogólnej teorii względności. Autor bestsellerowych książek, m.in. Nowy umysł cesarza, Droga do rzeczywistości czy Cykle czasu. Jest profesorem matematyki Uniwersytetu w Oxfordzie.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.55 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 71.80 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 64.62 zł
(dla stałych klientów)
71.80 zł ebookpoint.pl
mobi epub
79.92 zł ibuk.pl
mobi epub
79.99 zł inverso.pl
mobi epub
82.24 zł gandalf.com.pl
mobi epub
84.90 zł virtualo.pl
mobi epub
90.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  59.94 zł
w programie Nexto Premium
92.91 zł nexto.pl
mobi epub
99.90 zł legimi.com
mobi epub
99.90 zł publio.pl
mobi epub
99.90 zł woblink.pl

Roger Penrose - inne e-booki

E-booki podobne do "Moda, wiara i fantazja we współczesnej fizyce Wszechświata"