Trzecia Rzesza u władzy

Autor: Richard J. Evans

Wydawnictwo: Napoleon V

Oszczędzasz: 16%

Cud syntezy i wnikliwego osądu, kiedy to dzieło zostanie ukończone będzie wyczerpującym studium na przynajmniej całe pokolenie (…). Wspaniałe osiągnięcie (…). Gdy wznosi się na wyżyny, a przeważnie tak właśnie jest, niewielu może rywalizować z jego talentem do czytelnego opisywania historii. Podana na zimno, precyzyjna, na wskroś niepokojąca opowieść Evansa zapewnia najbardziej wszechstronną jak do tej pory odpowiedź na pytanie, które będzie dręczyć ludzkość przez następne tysiąclecie: dlaczego naród niemiecki – czasami bierny, czasami rozpalony – poparł brutalnych, momentami całkowicie niedorzecznych zbirów rządzących nim przez niemal dwanaście lat?”. -  Benjamin Schwartz, The Atlantic Monthly (wybór redakcji)


„Nowa książka Evansa jest mistrzowska i wyczerpująca (…) imponujące studium”. - Foreign Affairs

„Wydaje się, że Evans nie zapomniał o niczym. Jego (trylogię) wyróżnia (…) narracyjne panowanie nad niezliczonymi składnikami tej historii oraz ogromną głębią jego syntezy”. - The Washington Times

Richard J. Evans jest jednym z czołowych historyków zajmujących się nowoczesną historią Niemiec. Urodził się w Londynie w 1947 roku. Od 1989 do 1998 r. był profesorem historii w Birkbeck College, University of London. Od 1998 r. był profesorem historii nowoczesnej na Cambridge University. W 1994 r. został wyróżniony Hamburskim Medalem Sztuki i Nauki za kulturalne zasługi wobec miasta, a w roku 2000 był głównym biegłym w procesie o zniesławienie Davida Irvinga. Wśród jego książek znajdują się The Feminist Movement in Germany, 1894-1933; Death in Hamburg (laureatka Wolfson Literary Award for History), In Hitler’s Shadow Rituals of Retribution (laureatka Fraenkel Prize in Contemporary History), In Defence of History (książka przetłumaczona do tej pory na osiem języków), Telling Lies About Adolf Hitler oraz Nadejście Trzeciej Rzeszy (nominowana do Los Angeles Times Book Prize).

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 37,59

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 33,83 zł
(dla stałych klientów)
37,59 zł ebookpoint.pl
mobi epub
37,64 zł gandalf.com.pl
mobi epub
38,24 zł ibuk.pl
mobi epub
40,49 zł ravelo.pl
mobi epub
  26,99 zł
w programie Nexto Premium
42,74 zł nexto.pl
mobi epub
42,74 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
44,99 zł legimi.com
mobi epub
44,99 zł publio.pl
mobi epub
44,99 zł virtualo.pl
mobi
40,50 zł zinamon.pl
epub
40,50 zł zinamon.pl

Richard J. Evans - inne e-booki

E-booki podobne do "Trzecia Rzesza u władzy"