ISBN:9788379301881

Obrona w sprawach o przestępstwa gospodarcze i skarbowe

Autor: Cezary Kulesza

Wydawnictwo: Difin

Oszczędzasz: 28%

W publikacji omówiono karnomaterialne i procesowe aspekty obrony w sprawach o przestępstwa gospodarcze i skarbowe. Autor wykorzystał w niej nie tylko własny dorobek naukowy, ale i wieloletnie doświadczenie praktyczne zdobyte przy wykonywaniu zawodu radcy prawnego i adwokata jako obrońcy m.in. w sprawach karnych gospodarczych i skarbowych. Do podstawowych dylematów obrońców, analizowanych w książce, należy wybór pomiędzy konfrontacją a konsensualną strategią obrony. W tej mierze skorzystano także z doświadczeń adwokatów z USA i Niemiec, gdzie gospodarka rynkowa rozwija się nieprzerwanie od stuleci, zaś jej „ciemną stroną” stanowi właśnie przestępczość gospodarcza i skarbowa.

Z kolei przytoczenie orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Brukseli oraz Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu uzmysławia ponadnarodowe uwarunkowania efektywnej obrony w analizowanych tu sprawach.

Opracowanie ma przede wszystkim charakter praktyczny, adresowane jest nie tylko do adwokatów (bądź aplikantów adwokackich) sprawujących obronę w sprawach karnych skarbowych i gospodarczych, lecz także do samych przedsiębiorców, którzy mieli nieszczęście znaleźć się w spektrum zainteresowania organów ścigania, prokuratury i sądów. Z założenia ma ona służyć także pomocą radcom prawnym, doradcom podatkowym i aplikantom aspirującym do tych profesji oraz studentom prawa.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.27 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 35.82 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
45.00 zł litres.pl
pdf
35.82 zł gandalf.com.pl
pdf
od 36.00 zł
(dla stałych klientów)
40.00 zł ebookpoint.pl
pdf
40.55 zł swiatebookow.pl
pdf
42.50 zł ibuk.pl
pdf
42.50 zł vagabook.pl
pdf
  25.61 zł
w programie Nexto Premium
42.68 zł nexto.pl
pdf
45.00 zł zinamon.pl
pdf
50.00 zł virtualo.pl
pdf
50.00 zł publio.pl

Cezary Kulesza - inne e-booki

E-booki podobne do "Obrona w sprawach o przestępstwa gospodarcze i skarbowe"