Obrona w sprawach o przestępstwa gospodarcze i skarbowe

Autor: Cezary Kulesza

Wydawnictwo: Difin

Oszczędzasz: 17%

W publikacji omówiono karnomaterialne i procesowe aspekty obrony w sprawach o przestępstwa gospodarcze i skarbowe. Autor wykorzystał w niej nie tylko własny dorobek naukowy, ale i wieloletnie doświadczenie praktyczne zdobyte przy wykonywaniu zawodu radcy prawnego i adwokata jako obrońcy m.in. w sprawach karnych gospodarczych i skarbowych. Do podstawowych dylematów obrońców, analizowanych w książce, należy wybór pomiędzy konfrontacją a konsensualną strategią obrony. W tej mierze skorzystano także z doświadczeń adwokatów z USA i Niemiec, gdzie gospodarka rynkowa rozwija się nieprzerwanie od stuleci, zaś jej „ciemną stroną” stanowi właśnie przestępczość gospodarcza i skarbowa.

Z kolei przytoczenie orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Brukseli oraz Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu uzmysławia ponadnarodowe uwarunkowania efektywnej obrony w analizowanych tu sprawach.

Opracowanie ma przede wszystkim charakter praktyczny, adresowane jest nie tylko do adwokatów (bądź aplikantów adwokackich) sprawujących obronę w sprawach karnych skarbowych i gospodarczych, lecz także do samych przedsiębiorców, którzy mieli nieszczęście znaleźć się w spektrum zainteresowania organów ścigania, prokuratury i sądów. Z założenia ma ona służyć także pomocą radcom prawnym, doradcom podatkowym i aplikantom aspirującym do tych profesji oraz studentom prawa.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.27 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 41,33

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 37,20 zł
(dla stałych klientów)
41,33 zł ebookpoint.pl
pdf
41,83 zł gandalf.com.pl
pdf
45,00 zł zinamon.pl
pdf
45,00 zł ravelo.pl
pdf
45,00 zł swiatebookow.pl
pdf
47,50 zł ibuk.pl
pdf
  30,00 zł
w programie Nexto Premium
47,50 zł nexto.pl
pdf
50,00 zł legimi.com
pdf
50,00 zł publio.pl
pdf
50,00 zł virtualo.pl

Cezary Kulesza - inne e-booki

E-booki podobne do "Obrona w sprawach o przestępstwa gospodarcze i skarbowe"