ISBN:9788379415267

Samorząd terytorialny w 20 lat po reformie administracyjnej państwa. Bilans nadziei i postulaty na przyszłość

Autor: Jolanta Gliniecka, Anna Drywa, Edward Juchniewicz

Wydawnictwo: CeDeWu

Przypadająca w 2018 roku dwudziesta rocznica wprowadzenia nowego zasadniczego podziału administracyjnego państwa oraz tak zwanej reformy samorządowej, stanowi doskonały moment dla dokonania bilansu nadziei związanych z przeprowadzonymi reformami, a także do sformułowania postulatów na przyszłość.

Realizacja zadań publicznych, postawionych przed gminami, powiatami i województwami, rodzi wiele praktycznych problemów, nie tylko tych związanych z konstrukcją prawną systemu finansowego jednostek samorządu terytorialnego, ale również natury ustrojowej, czy gospodarczej.

Niniejsza publikacja to zbiorowe opracowanie przedstawicieli środowiska naukowego oraz praktyków, zajmujących się finansami publicznymi i prawem finansowym. Autorzy dokonali oceny i analizy ważnych, często szczegółowych problemów, zgłaszanych przez samorządy.

W efekcie powstała monografia, która stworzyła przestrzeń do prowadzenia dyskusji nad spełnionymi i zawiedzionymi nadziejami związanymi z przeprowadzonymi reformami, a także nad konkretną wizją i pomysłami na przyszłość, zwłaszcza w przestrzeni prawa finansowego oraz finansów publicznych.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
pdf
59.28 zł ibuk.pl
pdf
64.60 zł onepress.pl
pdf
od 58.14 zł
(dla stałych klientów)
64.60 zł ebookpoint.pl
pdf
66.13 zł gandalf.com.pl
pdf
  45.60 zł
w programie Nexto Premium
70.68 zł nexto.pl
pdf
72.20 zł swiatebookow.pl
pdf
76.00 zł legimi.com
pdf
76.00 zł virtualo.pl

Jolanta Gliniecka - inne e-booki

Anna Drywa - inne e-booki

Edward Juchniewicz - inne e-booki