ISBN:9788379415427

System prawnofinansowy. Prawo finansowe wobec wyzwań XXI wieku

Autor: Jolanta Gliniecka, Edward Juchniewicz, Tomasz Sowiński

Wydawnictwo: CeDeWu

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 68.64 zł.

Oddajemy w ręce Czytelników zbiorowe opracowanie środowiska naukowego zajmującego się w Polsce i państwach Europy Środkowo-Wschod­niej prawem finansowym i finansami publicznymi.

Postanowiliśmy w nim odpowiedzieć na pytanie, czy jesteśmy w stanie przewidzieć wyzwania, jakie wobec nauki i praktyki prawa finansowego i finansów publicznych przyniesie XXI wiek? Czy zajęci rozwiązywaniem bieżących problemów potrafimy czasem się do nich zdystansować i spoj­rzeć, być może, wizjonersko, w pozostałe niespełna dziewięć dekad XXI wieku? Jednocześnie staraliśmy się analizować i oceniać dotychczasowy dorobek naukowy w tym zakresie, zwłaszcza w kontekście jego aktualności i oczekiwań płynących z praktyki.

Celem naszego przedsięwzięcia stało się zatem otwarcie zakrojonej na szeroką skalę dyskusji przedstawicieli nauki prawa finansowego i finan­sów publicznych, zarówno co do przyszłego kształtu tych obszarów nauki, jak i co do wskazania dalszych tendencji w studiach naukowych i pi­śmiennictwie z tego zakresu, na miarę wyzwań XXI wieku. Dyskusja ta rozpoczęła się w ramach projektu badawczego „Prawo finansowe wobec wyzwań XXI wieku". Po „Systemie finansów publicznych" i „Daninach publicznych" dopełnia wizji wyzwań Anno Domini 2010, bogatszy o doświad­czenia kolejnych trzech lat trzeci już tom tej serii: „System prawnofinansowy".

Starcie różnych poglądów, doświadczeń i rozwiązań prawnych oraz koncepcyjnych, stanowi doskonałą przestrzeń wymiany myśli, efektów i wnio­sków badań, stwarzających możliwość analizy i syntezy myśli prawnej, a także poglądów na finanse publiczne, wybiegających na wiele lat w przy­szłość, właśnie w XXI wiek.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.37 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 68.64 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
68.64 zł ibuk.pl
pdf
od 67.32 zł
(dla stałych klientów)
74.80 zł ebookpoint.pl
pdf
74.80 zł onepress.pl
pdf
76.59 zł gandalf.com.pl
pdf
  52.80 zł
w programie Nexto Premium
81.84 zł nexto.pl
pdf
83.60 zł swiatebookow.pl
pdf
88.00 zł legimi.com
pdf
88.00 zł virtualo.pl

Jolanta Gliniecka - inne e-booki

Edward Juchniewicz - inne e-booki

Tomasz Sowiński - inne e-booki