ISBN:9788379416134

Zarządzanie wartością i ryzykiem instrumentów rynku finansowego

Autor: Izabela Jonek-Kowalska, Arkadiusz Wawiernia

Wydawnictwo: CeDeWu

Niniejszy podręcznik adresowany jest przede wszystkim do studentów zgłębiających tajniki funkcjonowania rynku finansowego. W pierwszej części pu­blikacji przedstawiono teoretyczne aspekty organizacji i funkcjonowania rynku finansowego. Zdefiniowano również podstawowe zasady działania ryn­ku pieniężnego i kapitałowego w Polsce. W drugiej części podręcznika zidentyfikowano determinanty decyzji podejmowanych na rynku finansowym. By prowadzone rozważania urealnić i przysporzyć im walorów aplikacyjnych posłużono się licznym przykładami wyceny wartości i ryzyka poszczegól­nych instrumentów finansowych.

„Atrakcyjność podjętej problematyki ma szczególny wymiar ze względu na dynamiczny rozwój w ostatnich latach rynku finansowego, a szczególnie ryn­ku kapitałowego. Praca stanowi przejrzyste kompendium wiedzy dotyczącej wyceny instrumentów rynku finansowego, może być wykorzystana zarów­no w sferze naukowej, jak i przez praktyków zatrudnionych w instytucjach finansowych oraz przedsiębiorstwach".

Prof. dr hab. Alfreda Zachorowska

,,Mimo, że w zamyśle Autorów praca adresowana jest głównie do studentów, to uważam że zawarte w niej treści mogą być interesujące dla znacznie szerszego kręgu osób zainteresowanych funkcjonowaniem rynku pieniężnego i kapitałowego. Aktualnie obserwowane turbulencje na obu rynkach nie­wątpliwie powiększą grono czytelników tej pracy."

Prof. dr hab.inż. Wiktor Krawczyk

Najlepsza cena: OnePress
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 35.77 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
35.77 zł onepress.pl
pdf
od 32.19 zł
(dla stałych klientów)
35.77 zł ebookpoint.pl
pdf
36.55 zł ibuk.pl
pdf
36.97 zł gandalf.com.pl
pdf
40.85 zł swiatebookow.pl
pdf
43.00 zł virtualo.pl

Izabela Jonek-Kowalska - inne e-booki