ISBN:9788379850075

Purpurowe miejsce zgonu

Autor: John D. MacDonald

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Trzecia część powieściowego cyklu John D. MacDonalda o jednym z najsłynniejszych seryjnych bohaterów amerykańskiej literatury kryminalnej.

Prywatny detektyw Travis McGee specjalizuje się w odzyskiwaniu pieniędzy ukradzionych klientom. Sprawcami często bywają ich krewni i bliscy. Tym razem dostaje propozycję zlecenia od atrakcyjnej blondynki, Mony Yeoman, która podejrzewa, że o wiele starszy mąż zdefraudował spadek po jej ojcu. Travis opuszcza Florydę, by w górskiej chacie w Arizonie spotkać się z klientką. Wysłuchawszy jej opowieści, nie jest pewien, czy zajmie się tą sprawą. Tymczasem młoda kobieta zostaje zastrzelona na jego oczach, a jej ciało znika, zanim policja zjawia się na miejscu zbrodni…

Travis  McGee, bohater 21 powieści kryminalnych Johna D. MacDonalda (z kolorami w tytułach), nie jest policjantem, ani nawet licencjonowanym prywatnym detektywem. Swój zawód określa jako „konsultant” – zajmuje się odzyskiwaniem ukradzionego mienia (którego nie da się już odebrać legalnymi metodami), zaś jego wynagrodzenie stanowi z reguły połowa odzyskanego majątku.W latach 90-tych Travis McGee stał się literackim pierwowzorem postaci Jacka Reachera, bohatera bestsellerowych thrillerów Lee Childa.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 21.58 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 19.42 zł
(dla stałych klientów)
21.58 zł ebookpoint.pl
mobi epub
21.68 zł ibuk.pl
mobi epub
21.83 zł ebuczek.pl
mobi epub
22.70 zł swiatebookow.pl
mobi epub
22.98 zł gandalf.com.pl
mobi epub
25.50 zł litres.pl
mobi
22.90 zł zinamon.pl
epub
22.90 zł zinamon.pl

John D. MacDonald - inne e-booki

E-booki podobne do "Purpurowe miejsce zgonu"