ISBN:9788379998272

2084 Koniec świata

Autor: Boualem Sansal

Wydawnictwo: Sonia Draga

Stron: 272

Opłacalność: 6.95 zł/100 stron

Oszczędzasz: 40%

Zatrważająca wizja świata ogarniętego religijnym radykalizmem, gdzie każde nieprawomyślne działanie jest zduszane w zarodku za pomocą rozbudowanego systemu represji i kar.

Wizja teokratycznego, islamistycznego świata, bez swobody, wolnej myśli, miłości, pokoju, demokracji.  - Il Giornale

Boualem Sansal jest ważnym głosem we współczesnej literaturze. Jego najnowsza książka pełna zabawnych i zarazem niepokojących pomysłów, wpisuje się nurt orwellowski. Autor wyśmiewa skrzywienie, ciasnotę i hipokryzję fundamentalizmu religijnego zagrażającego demokracji.

 

Akcja powieści rozgrywa się w Abistan – imperium, którego nazwa pochodzi od proroka Abi, „wysłannika” Yolaha na ziemię. System państwa bazuje na amnezji i posłuszeństwie jednemu Bogu. Wszechobecny system kontroli umożliwia przejrzenie niewłaściwych myśli i czynów a wszelkie osobiste poglądy, niezgodne z obowiązującą doktryną, skutkują wygnaniem. Oficjalnie, zgodny naród żyje w poczuciu szczęścia, jakie daje wiara, którą przyjmuje się bez zadawania pytań.

Ati - główny bohater książki, poddaje w wątpliwość narzucone mu przekonania i rozpoczyna własne poszukiwania prawdy. Nawiązuje kontakt z ludem odszczepieńców, którzy żyją w gettach i nie wyznają żadnej religii.

 

Sansal ośmielił się przekroczyć granicę bardziej ode mnie. Ta książka to lament za wolnością, wezwanie do buntu. Wciągająca, satyryczna powieść pełna oskarżeń kierowanych w stronę religijnego fundamentalizmu, którego hipokryzja i ciasnota zagrażają nowoczesnym demokracjom i ich podwalinom. - Michel Houellebecq

Najlepsza cena: Nexto
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 18.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
  11.34 zł
w programie Nexto Premium
18.90 zł nexto.pl
mobi epub
od 23.45 zł
(dla stałych klientów)
26.06 zł ebookpoint.pl
mobi epub
28.04 zł swiatebookow.pl
mobi epub
28.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
31.50 zł empik.pl
mobi epub
31.50 zł virtualo.pl
mobi epub
31.50 zł publio.pl
epub
31.50 zł
(z kodem prom.)
31.50 zł woblink.pl

E-booki podobne do "2084 Koniec świata"