Nowy Jork

Autor: Edward Rutherfurd

Wydawnictwo: Czarna Owca

Stron: 1040

Opłacalność: 2.88 zł/100 stron

Oszczędzasz: 40%

Edward Rutherfurd  opisuje niezwykłą historię, która zaczyna się od majestatycznych pustkowi Nowego Świata, a kończy na drapaczach chmur miasta, które nigdy nie zasypia. Opowiada o drobnych szczegółach dnia codziennego, zarówno z czasów dawno minionych, jak i współczesności, w której życie pędzi z zawrotną szybkością. Jego pióro ożywia przed nami barwną historię czterech stuleci.

Rutherfurd wplata w swoją opowieść losy wymyślonych bohaterów i prawdziwych postaci, towarzyszy im w kolejnych wzlotach i upadkach, tak mocno połączonych z dziejami miasta. Jego książka mówi o tym, jak w ciągu czterystu lat Nowy Jork stał się stolicą świata, przez jednych kochanym, przez innych znienawidzonym do tego stopnia, że chcieli go zniszczyć. W tej epickiej opowieści o Nowym Jorku jak w soczewce skupia się historia Ameryki.   

Edward Rutherfurd urodził się w angielskim Salisbury, nad którym góruje słynna średniowieczna katedra. Studiował w Cambridge i kalifornijskim Stanford. Próbował pisać, pracując jednocześnie w branży wydawniczej. W końcu, w 1983 roku, porzucił pracę, żeby osiąść w domu rodzinnym i poświęcić się pisaniu Sarum, powieści historycznej obejmującej okres dziesięciu tysięcy lat, rozgrywającej się w okolicy Stonehenge. Gdy książka ukazała się cztery lata później, od razu trafiła na listy światowych bestsellerów. Od tego czasu Rutherfurd napisał sześć poczytnych powieści, w tym Russka, London i Paryż.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.27 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 29,99

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
29,99 zł litres.pl
mobi epub
od 34,64 zł
(dla stałych klientów)
38,49 zł ebookpoint.pl
mobi epub
45,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
46,55 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
49,99 zł legimi.com
mobi epub
  29,99 zł
w programie Nexto Premium
49,99 zł nexto.pl
mobi epub
49,99 zł virtualo.pl
mobi epub
39,99 zł
(z kodem prom.)
49,99 zł woblink.pl
mobi epub
49,99 zł publio.pl

Edward Rutherfurd - inne e-booki

E-booki podobne do "Nowy Jork"