Pasolini. Niewygodny człowiek

Autor: Oriana Fallaci

Wydawnictwo: Świat Książki

Stron: 112

Opłacalność: 17.92 zł/100 stron

Oszczędzasz: 21%

Jako pierwsza podała w wątpliwość oficjalną wersję zabójstwa Pasoliniego w reportażach, które publikowała od 14 listopada 1975 roku na łamach „L’ Europeo”.

„Zostaliśmy od razu przyjaciółmi, chociaż była to niemożliwa przyjaźń. Ja, normalna kobieta i ty, anormalny mężczyzna, przynajmniej według zakłamanych kryteriów tak zwanej przyzwoitości, ja, zakochana w życiu i ty, zakochany w śmierci, ja, taka twarda, i ty, taki łagodny” – Oriana Fallaci.

Związek Oriany i Piera Paola to jedna z najbardziej fascynujących i intensywnych historii miłości -nienawiści we włoskiej literaturze i obyczaju dwudziestego wieku. Wybitni pisarze, bezlitośni polemiści, postaci uwielbiane i obrzucane błotem przez ówczesną opinię publiczną. Te niezwykłe osobowości musiały się spotkać. Być może również dlatego, że w odróżnieniu od ich włoskich kolegów po piórze, Oriana i Pier Paolo poruszali się swobodnie po scenie międzynarodowej; ona dzięki reportażom ze stref wojny i serii niezapomnianych wywiadów z możnymi tego świata, on głównie dzięki swoim filmom, które dezorientują, dzielą i oburzają cenzorów na całym świecie. Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych tych dwoje protagonistów życia intelektualnego spotyka się i kłóci, szuka się i odpycha; ona podziwia i nienawidzi jego postawę wiecznej kontestacji, on uwielbia i lekceważy jej spontaniczną witalność. Śmierć Pasoliniego, brutalne morderstwo, skłania Orianę do umocnienia więzi ze swoim przyjacielem-nieprzyjacielem, który odszedł zbyt wcześnie.

Ta książka to zbiór tekstów Oriany poświęconych Pasoliniemu, oddająca sprawiedliwość roli, jaką dziennikarka odegrała w wyjaśnieniu tego tajemniczego i kontrowersyjnego zdarzenia.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 20,07

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
20,07 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
20,43 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
21,68 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
24,22 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
  15,30 zł
w programie Nexto Premium
24,23 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
25,50 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
25,50 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
22,90 zł zinamon.pl
bez DRM epub
22,90 zł zinamon.pl

Oriana Fallaci - inne e-booki