Lean CEO

Autor: Jacob Stoller

Wydawnictwo: MT Biznes

Stron: 484

Opłacalność: 10.82 zł/100 stron

Oszczędzasz: 25%

 Organizacje nieustannie starają się osiągać lepsze wyniki mniejszym nakładem środków, a w związku z tym coraz częściej sięgają po metodologię lean, opartą na tych samych zasadach, dzięki którym po drugiej wojnie światowej udało się zrewolucjonizować japoński przemysł. Sekretem filozofii lean jest kompleksowe podejście do zarządzania, istotnie różne od tego nauczanego w szkołach biznesowych. W rezultacie rzadko zdarza się, aby działania prowadzone w duchu lean podejmowane były przez przedstawicieli najwyższego kierownictwa, przez co rzadko skutkują one trwałymi zmianami.

Niniejsza książka ukazuje prawdziwy potencjał metodologii lean dzięki obszernym wywiadom z dyrektorami generalnymi, którzy nie ograniczyli się wyłącznie do przyjęcia nowych narzędzi, a zaprowadzili ogólnokorporacyjny system zarządzania zgodny z filozofią lean. Autor rozmawiał z 28 gwiazdami zarządzania wywodzącymi się z najróżniejszych organizacji, takich jak globalne firmy produkcyjne Ingersoll-Rand i Barry-Wehmiller, ikony branży ochrony zdrowia Thedacare i Virgina Mason, stany Connecticut czy Waszyngton czy legendy historyczne takie jak Wiremold.

Dyrektorzy generalni własnymi słowami opisują, w jaki sposób wdrażali filozofię lean w celu osiągnięcia zrównoważonych wyników finansowych, upełnomocnienia i zmotywowania podwładnych, przełamania wewnętrznych kominów organizacyjnych oraz budowania trwałych relacji z klientami i dostawcami. Ich relacje stanowią prawdziwy skarbiec praktycznych porad dotyczących:
  •     przewodzenia ludziom i ich upełnomocnianie,
  •  
  •     budowania zaufania i przejrzystości
  •  
  •     uzgadniania decyzji strategicznych z codzienną działalnością operacyjną,
  •  
  •     kształtowania ogólnoorganizacyjnej kultury sprzyjającej bezpieczeństwu i jakości,
  •  
  •     budowania organizacji uczącej się.

W przemyślny, a czasem wręcz brutalny sposób wspomniani tu liderzy rozprawiają się z wieloma tradycyjnymi świętymi krowami biznesu, takimi jak rachunek kosztów normatywnych, zarządzanie hierarchiczne czy dzisiejsza obsesja na punkcie danych i komputerów. Kreślą też mapę drogową dla wszystkich przedsiębiorstw dążących do doskonałości.

Jacob Stoller jest dziennikarzem i moderatorem, specjalizującym się w komunikacji między ekspertami a laikami w takich dziedzinach jak zarządzanie zgodne z metodologią lean, IT, rachunkowość czy projektowanie.
Najlepsza cena: OnePress
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.38 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 52,38

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
52,38 zł onepress.pl
bez DRM mobi epub
od 47,14 zł
(dla stałych klientów)
52,38 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
52,43 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
58,47 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
62,91 zł eplaton.pl
bez DRM mobi epub
62,91 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
62,91 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
  41,94 zł
w programie Nexto Premium
66,41 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
59,90 zł
(z kodem prom.)
69,90 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
69,90 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
69,90 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
69,90 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
69,90 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
59,40 zł zinamon.pl
bez DRM epub
59,40 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Lean CEO"