ISBN:9788380926028

Komentarz do spraw o rozwód

Autor: Jacek Ignaczewski, Elżbieta Szczepanowska

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 113.88 zł.

Książka uzupełnia cieszącą się uznaniem czytelników serię Komentarze z wokandy . Podstawowym walorem książek z tej serii jest przyjęta konwencja komentowania spraw, a nie przepisów, co umożliwia przedstawienie biegu postępowań sądowych w aspekcie materialnym i procesowym w wielopłaszczyznowym ujęciu.
Zaletą tej publikacji jest również przedstawienie w ramach jednego opracowania zagadnień dotyczących przebiegu spraw o rozwód. Przywołane bogate orzecznictwo Sądu Najwyższego, sądów powszechnych oraz wzory pism powodują, że nie jest to tylko typowy komentarz do przepisów, lecz także kompleksowe omówienie kwestii będących konsekwencją wniesienia pozwu o rozwód, a dotykających spraw całej rodziny.
W publikacji przedstawiono zarówno pozytywne, jak i negatywne przesłanki rozwodu. Omówiono jurysdykcję w sprawach małżeńskich oraz przebieg postępowania rozpoznawczego i zabezpieczającego, a także uwzględniono kwestie kosztów. Wskazano i skomentowano środki zaskarżenia przysługujące w sprawach o rozwód. W poszczególnych rozdziałach zaś zamieszczono przykłady spraw, wzory pism procesowych, formularzy, wyroków sądów, a także wybór tez orzeczeń sądowych. Osobny rozdział poświęcono zagadnieniom ponownego procesu o rozwód. Rozważania zostały zakończone przedstawieniem majątkowych i niemajątkowych skutków orzeczenia rozwodu.
Publikacja jest skierowana do adwokatów, radców prawnych, a także sędziów orzekających w sprawach o rozwód. Zainteresuje ona również aplikantów radcowskich i adwokackich oraz strony spraw o rozwód nieposiadające wykształcenia prawniczego.
Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.64 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 116.80 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
122.21 zł ebuczek.pl
pdf
116.80 zł ibuk.pl
pdf
119.50 zł gandalf.com.pl
pdf
129.94 zł swiatebookow.pl
pdf
131.40 zł zinamon.pl
pdf
144.27 zł virtualo.pl

Jacek Ignaczewski - inne e-booki

Elżbieta Szczepanowska - inne e-booki

E-booki podobne do "Komentarz do spraw o rozwód"