ISBN:9788380926028

Komentarz do spraw o rozwód

Autor: Jacek Ignaczewski, Elżbieta Szczepanowska

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Książka uzupełnia cieszącą się uznaniem czytelników serię Komentarze z wokandy . Podstawowym walorem książek z tej serii jest przyjęta konwencja komentowania spraw, a nie przepisów, co umożliwia przedstawienie biegu postępowań sądowych w aspekcie materialnym i procesowym w wielopłaszczyznowym ujęciu.
Zaletą tej publikacji jest również przedstawienie w ramach jednego opracowania zagadnień dotyczących przebiegu spraw o rozwód. Przywołane bogate orzecznictwo Sądu Najwyższego, sądów powszechnych oraz wzory pism powodują, że nie jest to tylko typowy komentarz do przepisów, lecz także kompleksowe omówienie kwestii będących konsekwencją wniesienia pozwu o rozwód, a dotykających spraw całej rodziny.
W publikacji przedstawiono zarówno pozytywne, jak i negatywne przesłanki rozwodu. Omówiono jurysdykcję w sprawach małżeńskich oraz przebieg postępowania rozpoznawczego i zabezpieczającego, a także uwzględniono kwestie kosztów. Wskazano i skomentowano środki zaskarżenia przysługujące w sprawach o rozwód. W poszczególnych rozdziałach zaś zamieszczono przykłady spraw, wzory pism procesowych, formularzy, wyroków sądów, a także wybór tez orzeczeń sądowych. Osobny rozdział poświęcono zagadnieniom ponownego procesu o rozwód. Rozważania zostały zakończone przedstawieniem majątkowych i niemajątkowych skutków orzeczenia rozwodu.
Publikacja jest skierowana do adwokatów, radców prawnych, a także sędziów orzekających w sprawach o rozwód. Zainteresuje ona również aplikantów radcowskich i adwokackich oraz strony spraw o rozwód nieposiadające wykształcenia prawniczego.
Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.67 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 121.01 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
122.21 zł ebuczek.pl
pdf
121.01 zł gandalf.com.pl
pdf
128.48 zł ibuk.pl
pdf
131.40 zł zinamon.pl
pdf
  86.56 zł
w programie Nexto Premium
134.17 zł nexto.pl
pdf
144.27 zł virtualo.pl
pdf
146.00 zł swiatebookow.pl
pdf
146.00 zł litres.pl

Jacek Ignaczewski - inne e-booki

Elżbieta Szczepanowska - inne e-booki

E-booki podobne do "Komentarz do spraw o rozwód"