ISBN:9788380974036

Długa utopia

Autor: Terry Pratchett, Stephen Baxter

Seria wydawnicza: Długa Ziemia, część 4.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 384

Opłacalność: 4.67 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 15.90 zł.

Połączenie świetnej fabuły science fiction i genialnego poczucia humoru. To efekt współpracy mistrza fantasy Terry’ego Pratchetta i znanego twórcy tego gatunku Stephena Baxtera. Długa Utopia to czwarta część cyklu, który stał się bestsellerem.


Połowa XXI wieku. Po ogromnym wstrząsie Dnia Przekroczenia i po erupcji superwulkanu Yellowstone, ludzkość sięga wciąż dalej w Długą Ziemię. Społeczeństwo ewoluuje, na zniszczonej Ziemi Podstawowej i poza nią. Pojawiają się nowe wyzwania. 

Joshua dowiaduje się o ojcu, którego nigdy nie poznał, i odkrywa tajemniczą historię rodziny. Nagle i nieoczekiwanie otrzymuje pilne wezwanie z odległego New Springfield. 

Na tym odległym i egzotycznym świecie mieszkają razem stary i gderliwy SI, Lobsang, i Agnes. Adoptowali dziecko i chcą wieść normalne życie w New Springfield. Wydaje się jednak, że znaleźli się tam nieprzypadkowo. Krążą pogłoski o dziwnych zjawiskach na niebie, o strachach... Coś jest w tym świecie nie tak…

Lobsang zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, co dzieje się pod powierzchnią jego świata i stanowi zagrożenie dla wszystkich światów Długiej Ziemi. Aby z tym walczyć, potrzebne są połączone wysiłki ludzkości, maszyny i superinteligentnych Następnych. A niektórzy muszą złożyć ofiarę z życia.


Oto nadchodzą ponownie – Terry Pratchett i Stephen Baxter. To podniecająca i nieodmiennie porywająca wyprawa. 

„SFX” 

Powieści o Długiej Ziemi są wspaniale wizualne i inteligentnie wymyślone. „Długa Utopia”... przypomina nam, jak czarujący i bogaty jest ten cykl, jak pięknie opisany, z jak barwną wyobraźnią. 

„FOR WINTER NIGHTS” 

Terry Pratchett (1948-2015) jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat, w 1971 r. wydana została jego pierwsza powieść „Dywan”. W 1983 r. ukazała się pierwsza część cyklu Świat Dysku – „Kolor magii”. W 1998 r. został uhonorowany przez królową Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury. 

Stephen Baxter (ur. 1957) jest jednym z najpopularniejszych brytyjskich autorów science fiction, laureatem licznych prestiżowych nagród, współautorem „Odysei czasu”. Mieszka w Northumberland.

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 17.92 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
17.92 zł inverso.pl
mobi epub
19.20 zł ibuk.pl
mobi epub
od 17.74 zł
(dla stałych klientów)
19.71 zł ebookpoint.pl
mobi epub
21.34 zł gandalf.com.pl
mobi epub
23.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  12.80 zł
w programie Nexto Premium
23.81 zł nexto.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
25.60 zł legimi.com
mobi epub
25.60 zł woblink.pl
mobi epub
25.60 zł publio.pl
mobi epub
25.60 zł virtualo.pl

Terry Pratchett - inne e-booki

Stephen Baxter - inne e-booki

Długa Ziemia - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Długa utopia"