A oni wciąż mnie szukają

Autor: Manuela Moresco

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 240

Opłacalność: 8.76 zł/100 stron

Oszczędzasz: 18%

Wstrząsająca opowieść kobiety urodzonej i od dziecka wychowywanej w organizacji kryminalnej, a następnie poślubionej mafijnemu bossowi. Dziś jest świadkiem koronnym zmuszonym do ciągłego ukrywania się przed 'ndrangheta, która nigdy nie przestanie jej szukać i której wyrok śmierci nigdy się nie przedawni.

Maria od najmłodszych lat była świadkiem przestępstw i brała udział w przestępstwach jako krewna archaicznej i opresyjnej rodziny parającej się handlem narkotykowym i porwaniami dla okupu. Kobieta marzyła, by uciec od aktów przemocy towarzyszących jej od dziecka, uciec przed rodziną, toteż przystała na zaaranżowane przez braci małżeństwo z mafijnym bossem. Marisa szybko jednak przekonała się, że tym sposobem trafiła z deszczu pod rynnę. Rozpoczął się nowy koszmar w jej życiu, które od teraz zostało całkowicie podporządkowane mafijnym interesom męża handlującego narkotykami i bronią, oraz wiecznie uciekającego przed więzieniem (autorka opisuje m.in. brawurowe wydostanie się ze szpitala psychiatrycznego, do którego trafił jej mąż za sprawą sfałszowanego zaświadczenia lekarskiego).

W 1996 roku wybuchła walka między krewnymi Marii a rodziną jej męża, który stał się jedną z pierwszych ofiar konfliktu. W dalszej kolejności zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach brat Marii, stryj Antonino, oraz ich wspólnik.

Kobiety 'ndranghety żyły w zniewoleniu, poddawane przemocy i presji ze strony członków organizacjji, nie miały nic do powiedzenia a o ich losie decydowali mężowie i krewni. Maria pragnęła uchronić swoją córkę przed losem, który stał się jej udziałem, dlatego mino strachu przed grożącą jej okrutną zemstą postanowiła przerwać spiralę przemocy i podjąć współpracę z wymiarem sprawiedliwości. Wraz z córką rozpoczęła nowe życie, zrywając kontakty z bliskimi, obierając fałszywe nazwisko i ukrywając się, wiedząc przy tym, że już zawsze obie będą musiały żyć w ukryciu uciekając przed przeszłością. Mogą minąć całe dekady, ale „’ndrangheta o tobie nigdy nie zapomni”. Tą myślą wita każdy dzień Maria Stefanelli.

W swoich osobistych i poruszających wspomnieniach Maria ujawnia tajniki i zasady działania ‘ndranghety, nawołując jednocześnie do walki wszystkie kobiety podległe organizacji.

Maria Stefanelli urodziła się w Opido Mamertina (pod Reggio Calabria), ale wychowała się w Varazze, w Ligurii. W 1990 roku wyszła za mąż za bossa potężnego klanu działającego w Piemoncie. W 1998 roku została świadkiem koronnym, wypowiadając ‘ndranghecie wojnę i przystąpiła do programu ochrony świadków. Od tego czasu mieszka w nieznanym nikomu miejscu.

Manuela Moresco, dziennikarka, od 2003 roku kieruje miesięcznikiem „Narcomafie”. Od wielu lat bada rozprzestrzenianie się mafijnych klanów na północy Włoch oraz rolę kobiet wewnątrz organizacji kryminalnych.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 21,03

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 18,93 zł
(dla stałych klientów)
21,03 zł ebookpoint.pl
mobi epub
21,50 zł ibuk.pl
mobi epub
21,76 zł empik.pl
mobi epub
23,04 zł ravelo.pl
mobi epub
23,04 zł swiatebookow.pl
mobi epub
23,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  15,36 zł
w programie Nexto Premium
24,32 zł nexto.pl
mobi epub
25,60 zł virtualo.pl
mobi epub
25,60 zł publio.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
25,60 zł legimi.com
mobi epub
16,99 zł
(z kodem prom.)
26,99 zł woblink.pl
mobi
23,00 zł zinamon.pl
epub
23,00 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "A oni wciąż mnie szukają"