Powieść o poszukiwaniu miłości, szczęścia, prawdy o sobie samym, doskonale obrazująca proces odnajdywania własnej tożsamości, również seksualnej. Historia nakreślona na tle społeczno – obyczajowym Anglii schyłku XIX wieku.

Nancy Astley, córka sprzedawcy ostryg, wiedzie spokojne i uporządkowane życie, do czasu gdy spotyka Kitty Butler, gwiazdę wodewilu. Nancy decyduje się wyruszyć w drogę ku własnym marzeniom i fascynacjom. Opuszcza rodzinne strony i razem z nową przyjaciółką jedzie do Londynu, gdzie niebawem sama trafia na scenę.

Po drodze Nancy dozna wielu upokorzeń, straci niewinność, lecz zyska wgląd we własną duszę oraz świadomość swoich potrzeb i pragnień, co pozwoli jej wreszcie odnaleźć szczęście.

Opowieść o poszukiwaniu własnego szczęścia ma wymiar uniwersalny, ale jest również wspaniałą powieścią historyczną. Autorka z wielką dbałością o szczegóły odmalowuje społeczne tło epoki, oraz mentalność ludzi, których przysłowiowa wręcz pruderia skrywa perwersyjne skłonności.Najważniejszy debiut od czasów Jeanette Winterson. 
„Daily Telegraph” 

Zachwycająca książka, która stworzyła nowe standardy dla historycznej powieści lesbijskiej. 
Emma Donoghue 

Thriller pierwszej klasy! 
„Sunday Express”

Bardzo ciekawa… napisana z pasją. 
„The New York Times Book Review”

Sarah Waters (ur. 1966) – popularna i wielokrotnie nagradzane brytyjska pisarka, autorka znanych na całym świecie powieści historycznych z wątkiem homoerotycznym.