ISBN:9788380975996

Masa o kilerach polskiej mafi. Jarosław Sokołowski "Masa" w rozmowie z Arturem Górskim

Autor: Artur Górski

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 256

Opłacalność: 7.66 zł/100 stron

Oszczędzasz: 30%

Jarosław „Masa” Sokołowski, najsłynniejszy świadek koronny w Polsce, celebryta spośród gangsterów, w kolejnej książce opowiada o kulisach świata mafii, tym razem skupiając się na postaciach płatnych morderców działających na zlecenie.

Mimo, że jest to już piąta książka powstała na podstawie rozmów z Masą, to po jej lekturze przekonamy się, że w poprzednich nie wszystko jeszcze zostało powiedziane.

Pershing, Kiełbasa, Kikir, Komandos, Wiktor Fiszman i wiele innych – głośne egzekucje wstrząsały Polską lat 90. i na początku XXI wieku.

Ta pasjonująca opowieść o sprawcach mordów wstrząsa i bulwersuje. Kim byli zabójcy, którzy wykonywali wyroki śmierci na zlecenie bossów polskiego świata przestępczego? Czy rzeczywiście byli zimnymi profesjonalistami, dla których ludzkie życie nie miało żadnej wartości? Skąd pochodzili? (nie wszyscy z nich byli Polakami). Czy wywodzili się z radzieckich służb specjalnych i swój chrzest bojowy przechodzili na frontach wojny w Afganistanie? Czy za swoje usługi pobierali bajeczne honoraria, a może raczej strzelali za darmo, bo nie mieli innego wyboru? Co nimi kierowało? Co czuli zabijając? Jakimi metodami wykonywali swoją robotę? I czy każdego z nich dopadł wymiar sprawiedliwości, czy też pozostali bezkarni?

Opowieść z pierwszej ręki pozwala nam skonfrontować rzeczywistość mafijnego światka z obrazem znanym nam z Ojca Chrzestnego czy hollywoodzkich produkcji filmowych. Po raz kolejny potwierdzi się prawda, że życie to nie film.

Wywiad z Masą uzupełniony został rozmowami z innymi przestępcami, a także z osobami związanymi z wymiarem sprawiedliwości, jak np. Jan Golębiowski – psycholog kryminalny, biegły sądowy i profiler.

 

Artur Górski - dziennikarz, pisarz, autor bestsellerowej rozmowy z Jarosławem Sokołowskim „Masa o kobietach polskiej mafii”, nagrodzonej „Bestsellerem Empiku 2014” w kategorii literatura faktu, książki „Masa o pieniądzach polskiej mafii”, „Masa o porachunkach polskiej mafii” i „Masa o bossach polskiej mafii”. Poza nimi napisał wiele powieści sensacyjnych, m.in. „Gucci Boys”, „Al Capone w Warszawie”, „Zdrada Kopernika”, oraz pozycji z gatunku non-fiction: „Świat tajnych służb”, „Gang” i „Pięść Dawida”. Specjalizuje się w problematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Do niedawna redaktor naczelny „Focusa Śledczego”, obecnie redaktor „Focusa Historia”.

Jarosław Sokołowski - pseudonim Masa, były przestępca, jeden z najbardziej wpływowych gangsterów tzw. grupy pruszkowskiej, od 2000 r. świadek koronny. Skłócony z większością szefów mafii. Dzięki jego zeznaniom udało się pogrążyć „Pruszków”.

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 19.60 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19.60 zł inverso.pl
mobi epub
od 19.40 zł
(dla stałych klientów)
21.56 zł ebookpoint.pl
mobi epub
23.24 zł ibuk.pl
mobi epub
23.60 zł gandalf.com.pl
mobi epub
25.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  16.80 zł
w programie Nexto Premium
26.04 zł nexto.pl
mobi epub
28.00 zł empik.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
28.00 zł legimi.com
mobi epub
28.00 zł virtualo.pl
mobi epub
28.00 zł publio.pl

E-booki podobne do "Masa o kilerach polskiej mafi. Jarosław Sokołowski "Masa" w rozmowie z Arturem Górskim"