Pani zyskuje przy bliższym poznaniu

Autor: Katarzyna Montgomery

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 560

Opłacalność: 5.07 zł/100 stron

Oszczędzasz: 21%

Wywiad-rzeka z niebanalną kobietą, żoną matką i wybitną aktorką.

Krystyna Janda opowiada o swoich najważniejszych rolach – tych życiowych i tych zawodowych, o powstawaniu filmów i przedstawień, o kulisach teatru, za które widzowie nie mają wstępu, o miłości, przyjaźni, życiu i śmierci… Znajdziemy tu zarówno wspomnienie ludzi, którzy mieli znaczący wpływ na rozwój jej umiejętności aktorskich: Aleksander Bardini i Andrzej Wajda, jak i ciepłą opowieść o długoletniej gosposi Jandy, pani Hoonoracie, oraz poruszający obraz umierania jej męża. To szczera, zabawna, wzruszająca, momentami trudna książka, lektura obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli jej talentu.

Nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby jej głosu, śmiechu i energii. W każdej ze swoich ról teatralnych czy filmowych zjawiskowa i profesjonalna. Jako Agnieszka w "Człowieku z marmuru" wniosła do kina nieznaną świeżość i nową jakość. W "Przesłuchaniu" poruszyła wszystkich i trwale zapisała się w historii kinematografii. W "Tataraku" dotknęła najczulszych strun, w "Boskiej" rozbawiła. Wychowała kolejne pokolenia , które najpierw do Teatru Powszechnego, a teraz do Teatru Polonia i Och Teatru chodzą "na Jandę". Każdy spektakl z Jej udziałem kończy się owacją na stojąco. Zawsze wierna sobie i widzom. Szczera, bezpośrednia, wymagająca, choć bezdyskusyjnie zyskująca przy bliższym poznaniu.

Osobista rozmowa Katarzyny Montgomery z Krystyną Jandą przeplatana jest wpisami z bloga aktorki, fragmentami recenzji jej wystąpień teatralnych czy ról filmowych, a także licznymi zdjęciami z życia prywatnego i zawodowego.


W tej opowieści nie sposób postawić kropkę.
Katarzyna Montgomery

Pisanie. Kontaktowanie się i porozumiewanie za pośrednictwem pisania. To bardzo istotna część mojego życia zawodowego i nie tylko. Mam nadzieję, że tytuł tej książki – "Pani zyskuje przy bliższym poznaniu" – odnosi się w dużej mierze do tego, co zapisałam, wyznałam, zamieściłam. I mam nadzieję, że jest choć w części prawdziwy.
Krystyna Janda


Krystyna Janda – aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, pisarka i piosenkarka. Ma na koncie ponad sześćdziesiąt ról teatralnych i ponad pięćdziesiąt filmowych. Wielokrotnie nagradzana w kraju i na świecie. Uznana za aktorkę stulecia polskiego kina i Człowieka Wolności w kategorii „Kultura” z okazji 25-lecia przemian ustrojowych. W 2004 roku stworzyła fundację a w jej ramach dwa teatry: Teatr Polonia i Och Teatr, które prowadzi do dziś.

Katarzyna Montgomery – dziennikarka. Od 2011 roku redaktor naczelna miesięcznika „Zwierciadło”. Wcześniej pracowała m.in. w dwutygodniku „VIVA”, „Gazecie Wyborczej”. W latach 2007-2014 prowadziła popularny program „Mała czarna” w TV4.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 28,39

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 25,55 zł
(dla stałych klientów)
28,39 zł ebookpoint.pl
mobi epub
30,17 zł gandalf.com.pl
mobi epub
30,24 zł ibuk.pl
mobi epub
30,60 zł empik.pl
mobi epub
32,40 zł swiatebookow.pl
mobi epub
32,40 zł ravelo.pl
mobi epub
32,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  21,60 zł
w programie Nexto Premium
34,20 zł nexto.pl
mobi epub
36,00 zł virtualo.pl
mobi epub
36,00 zł legimi.com
mobi epub
36,00 zł publio.pl
mobi epub
27,00 zł
(z kodem prom.)
37,00 zł woblink.pl
mobi
32,40 zł zinamon.pl
epub
32,40 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Pani zyskuje przy bliższym poznaniu"