ISBN:9788380976337

Apetyt na życie

Autor: Mary Simses

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Opłacalność: 7.37 zł/100 stron

Ciepła i smakowita opowieść o atrakcjach prostego życia.

Babcia głównej bohaterki umierając pozostawia jej osobliwą misję do wypełnienia. Tylko przez wzgląd na starszą panią Ellen Branford decyduje się porzucić wszystko, łącznie z narzeczonym z wyższych sfer nowojorskich, i wyruszyć w podróż w głąb amerykańskiej prowincji.

Wolą staruszki było aby Elen przekazała jej ostatni list pewnemu chłopakowi z małego miasteczka, w którym babcia przed laty była zakochana. Kobieta wyrusza z Manhatanu do Beacon w stanie Maine. Podróż komplikuje się, gdy Ellen omal nie tonie w oceanie i zostaje wyratowana przez cieślę będącego przypadkowym świadkiem zdarzenia. Za sprawą wypadku Ellen zyskuje sławę w małomiasteczkowej społeczności, co może jej pomóc w odkryciu starannie ukrywanej przez babcię przeszłości, lub wręcz przeciwnie. Stopniowo Elen dowiaduje się o życiu swej babci coraz więcej i równocześnie zaczyna wątpić w słuszność własnych wyborów.  Okazuje się, że zaplanowany na jeden dzień pobyt trzeba będzie przedłużyć

 

Jeśli podobało się wam „Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Ziemniaczanych Obierek”, pochłoniecie jednym tchem „Apetyt na życie”. Mary Simses ma dar przywołania sugestywnych szczegółów, dzięki czemu czujemy, jakbyśmy osobiście brali udział w opisywanych scenach, oraz tworzenia dialogów, które zawsze brzmią prawdziwie.

James Patterson 

Uroczy, pełen czułości debiut literacki podkreślający siłę prostych przyjemności, dobrego jedzenia i niezaprzeczalnej chemii uczuć. Wielbicielki bohaterek filmów takich jak „Narzeczony mimo woli” czy „Dziewczyna z Alabamy” rozpoznają w spiętej  perfekcjonistce Ellen pokrewną duszę, zaś akcja osadzona w małym miasteczku trafi do serca wiernym czytelniczkom Mary Kay Andrews, Elin Hilderbrand i Jan Karon. Opowieść Simses o odkryciach emocjonalnych, zmianie priorytetów i nowych początkach to wspaniała lektura na plażę.

„Booklist”

Proste składniki połączone w idealnych proporcjach – smaczne do ostatniego okruszka.

„Good Housekeeping”

Zachwycające… Simses stworzyła krzepiącą opowieść o miłości przesyconą romansową fascynacją z elementami zagadki kryminalnej, rozgrywającą się na tle skromnych, stonowanych motywów i konfliktów.

„Shelf Awareness” 

Dzięki gładko wpasowanym w narrację detalom oraz galerii barwnych postaci „Apetyt na życie” łączy autentyzm scenerii Maine z zabawną fabułą.

Beverly Meyer, „Free-Lance Star”

Mary Simses spędziła wiele lat w Nowej Anglii, gdzie pracowała w wydawnictwie czasopism, a następnie jako prawniczka w korporacji, po godzinach pisząc dla przyjemności. Mieszka na południu Florydy z mężem-wspólnikiem z kancelarii oraz córką.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

E-booki podobne do "Apetyt na życie"