ISBN:9788380978225

Beria. Oprawca bez skazy

Autor: Françoise Thom

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 992

Opłacalność: 6.21 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

W historii Związku Radzieckiego nie ma okresu równie pasjonującego jak ten, który nastąpił bezpośrednio po śmierci Stalina, i mało jest spraw równie tajemniczych, jak śmierć Ławrientija Berii, odsuniętego od władzy wskutek spisku Chruszczowa, Malenkowa i Mołotowa i straconego w 1953 r. Odpowiedzialny za cierpienia i śmierć niezliczonych ofiar sowieckiego komunizmu, także Polaków, w szczególności zaś za śmierć polskich oficerów w Katyniu, Beria w pełni zasłużył na miano największego stalinowskiego zbrodniarza, sadystycznego kata, diabolicznej bestii niezmierzonych osobistych ambicjach. Jednak upadek Związku Sowieckiego i otwarcie archiwów niespodziewanie ukazało jeszcze jeden, paradoksalny wymiar jego wizerunku. Po śmierci Stalina, Beria snuł szeroko zakrojone plany głębokich ustrojowych reform, plany które bez wątpienia stały się bezpośrednią przyczyną jego upadku.

W swojej monumentalnej biografii Berii, francuska sowietolożka Françoise Thom przedstawia pełną sprzeczności i paradoksów postać człowieka, którego Stalin uważał za sowiecki odpowiednik Heinricha Himmlera.  

Thom stworzyła monumentalne dzieło, opisujące losy jednego człowieka i całą historię komunizmu. 

„Le Figaro”

Françoise Thom jest francuską historyczką i wybitną sowietolożką, wykłada historię nowożytną na Sorbonie. Autorka książek, poświęconych historii Związku Sowieckiego, m.in. „Le Moment Gorbatchev”, „Les Fins du communisme” oraz opracowania wspomnień syna Berii „Beria, mon père: au cœur du pouvoir stalinien”.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.44 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 61.60 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 55.44 zł
(dla stałych klientów)
61.60 zł ebookpoint.pl
mobi epub
62.10 zł gandalf.com.pl
mobi epub
71.28 zł swiatebookow.pl
mobi epub
71.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
73.66 zł publio.pl
mobi epub
  47.52 zł
w programie Nexto Premium
79.20 zł nexto.pl
mobi epub
79.20 zł litres.pl
mobi epub
79.20 zł ibuk.pl
mobi epub
80.20 zł woblink.pl
mobi
71.30 zł zinamon.pl
epub
71.30 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Beria"