Oczami dziecka

Autor: Klaudia Tokarz-Laska

Wydawnictwo: Psychoskok

Oszczędzasz: 25%


Książka „Oczami dziecka" to zbiór historii z dnia codziennego, widziany z perspektywy dziecka od niemowlaka, poprzez dorastającego nastolatka, do osoby dorosłej. Przekazywanie cennych wartości dziecku, odpowiednie traktowanie, sposób przedstawiania mu świata od momentu jego urodzenia. To wszystko co nam wydaje się mało istotne, wpływa na rozwój dziecka i kształtowanie jego osobowości.

Książka ma celu również uzmysłowienie dorosłym, że dziecko to nie tylko dziecko, ale aż dziecko. To człowiek, który chłonie wszystko co go otacza. Istota, który zasługuje na szacunek, szczerość, odpowiednie traktowanie i wszystko co najlepsze. Publikacja ma uświadomić rodzicom, że dziecko na świecie nie jest ze swojego kaprysu. To my - rodzice, daliśmy mu życie. Jesteśmy za niego odpowiedzialni od dnia poczęcia. I to naszym zadaniem jest zapewnić mu jak najlepszy rozwój. Nie możemy obarczać dzieci swoimi niepowodzeniami, tłumacząc sobie, że "to tylko dziecko i niczego jeszcze nie rozumie". Rozumie doskonale, nawet kiedy jeszcze nie potrafi mówić. Dopóki nikt mu tego nie wyjaśni, rozumie to po swojemu. Jeśli rodzic - wzór i autorytet dla dziecka, oszukuje je i źle traktuje - to jest ono przekonane, że tak należy robić i postępować. Odwdzięcza się nam tym, co od nas dostaje.

To jak dziecko zostaje wychowane i co dostaje od dorosłych, rzutuje na całe jego obecne i późniejsze życie. Każdy człowiek, mały czy duży ma uczucia, dlatego należy mu się godne traktowanie.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 15,63

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 14,07 zł
(dla stałych klientów)
15,63 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
15,68 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
18,81 zł ravelo.pl
mobi epub pdf
18,81 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
  12,54 zł
w programie Nexto Premium
19,85 zł nexto.pl
mobi epub pdf
od 6,99 zł
(w abonamencie)
20,90 zł legimi.com
mobi epub pdf
20,90 zł publio.pl
mobi epub
17,48 zł gandalf.com.pl
mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
20,90 zł woblink.pl
mobi epub
20,90 zł virtualo.pl
mobi
16,70 zł zinamon.pl
epub
16,70 zł zinamon.pl
pdf
16,70 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Oczami dziecka"