ISBN:9788381235266

Spal pracownię matematyczną. ...i sam sobie wymyśl matematykę

Autor: Jason Wilkes

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 628

Opłacalność: 5.38 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

Zapomnij o wszystkim, czego nauczono cię na lekcjach matematyki. W swojej książce "Spal pracownię matematyczną" Jason Wilkes puszcza z dymem tradycyjne podejście do nauczania matematyki, nieodłącznie kojarzące się z odpychającymi podręcznikami.

Wilkes skupia się na procesie tworzenia matematyki, dzięki czemu przedstawia tę dziedzinę w sposób, który nie wymaga uczenia się czegokolwiek na pamięć ani wiedzy wykraczającej poza dodawanie i mnożenie. Pokazuje, jak można wymyślić matematykę na nowo, tworząc ją zupełnie z niczego, bez odwoływania się do szkolnej wiedzy. Każdy z nas może sam odkryć matematykę, bez szukania pomocy nauczycieli i będzie ona wolna od niezrozumiałej notacji i pretensjonalnego żargonu. Dzięki temu można ją zrozumieć w sposób intuicyjny – i czerpać z tego przyjemność!

Stosując takie niekonwencjonalne podejście, autor prowadzi czytelnika od podstaw arytmetyki do bardziej skomplikowanych zagadnień, takich jak dylatacja czasu w szczególnej teorii względności, czy rachunek różniczkowy i całkowy w przestrzeniach o nieskończonej liczbie wymiarów. 

Wilkes, niczym najmądrzejszy, najbardziej szalony nauczyciel, jakiego sobie można wymarzyć, zabiera nas na wyprawę do krainy pojęć matematycznych, która całkowicie odmieni naszą opinię o tym przedmiocie. Ukazując piękno i prostotę tej ponadczasowej dziedziny wiedzy, książka "Spal pracownię matematyczną" stawia na głowie wszystko, co wydawało się w matematyce niezwykle trudne, i dzięki temu nagle uświadamiamy sobie, że w istocie matematyka może być naprawdę prosta.

Jason Wilkes ukończył studia na kierunkach fizyka matematyczna i psychologia. Obecnie jest związany z Uniwersytetem Kalifornijskim w Santa Barbara. Zajmuje się psychologią ewolucyjną.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 33.79 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 30.41 zł
(dla stałych klientów)
33.79 zł ebookpoint.pl
mobi epub
34.29 zł gandalf.com.pl
mobi epub
36.72 zł litres.pl
mobi epub
38.88 zł swiatebookow.pl
mobi epub
39.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
43.20 zł ibuk.pl
mobi epub
  25.92 zł
w programie Nexto Premium
43.20 zł nexto.pl
mobi epub
43.20 zł publio.pl
mobi
38.90 zł zinamon.pl
epub
38.90 zł zinamon.pl
epub
43.20 zł
(z kodem prom.)
43.20 zł woblink.pl

E-booki podobne do "Spal pracownię matematyczną"